Tag: dhunën

Grushtet në Ballsh, Disiplina me “dorë të hekurt” për Nuabuezen dhe Carkanjin. Ja vendimet

17/02/2021

Në mbledhjen e sotme, Disiplina nuk ka toleruar dhunën në në Ballsh, në ndeshjen mes Bylisit dhe Laçit, teksa ka pezulluar me 10 ndeshje nga ... Read More

Aktorja e njohur bën deklaratën tronditëse: Jam përballur me dhunë fizike

20/06/2020

Aktorja Ema Andrea e ftuar në emision ‘Top Talk’ teksa foli për dhunën ndaj grave, rrëfeu se edhe ajo është përballur me dhunë fizike. Ndër ... Read More

Ambasada britanike: Liderët e opozitës të dënojnë dhunën

13/05/2019

Ambasada Britanike ka dënuar dhunën në protestën e 11 majit, ndërsa u ka bërë thirrje liderëve të opozitës që të sigurojnë që protestat të jenë ... Read More

Ndërkombëtaret bëjnë thirrje kundër dhunës gjatë protestës së opozitës

12/05/2019

Ambasada e SHBA-së përmes një reagimi ka dënuar dhunën gjatë protestës së opozitës. “Objektivi i deklaruar i opozitës për ta bërë demokracinë e Shqipërisë më ... Read More

Ambasada Amerikane dënon dhunën në protestë

11/05/2019

Ambasada e SHBA-së në Tiranë  ka dënuar dhunën që po vërehet në protestën e sotme të opozitës. “Ambasada e SHBA dënon dhunën e pranishme gjatë ... Read More

Jahjaga në New York prezanton gjendjen e të mbijetuarave të dhunës seksuale në Kosovë

24/04/2019

Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka marrë pjesë në Debatin e Hapur për Dhunën Seksuale në Konflikt të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. ... Read More

Amber Heard flet për dhunën që kishte përjetuar nga Depp

12/04/2019

Amber Heard ka folur për dhunën që kishte përjetuar në duart e ish-bashkëshortit të saj, Johnny Depp. Aktorja 32-vjeçare u nda nga Depp në maj ... Read More

Dhuna në familje, përgjegjës edhe gjyqësori

08/04/2019

Për dhunën në familje në një formë përgjegjës janë edhe institucionet gjyqësore për shkak të neglizhencës së rasteve që duhen trajtuar me prioritet. Ministri i ... Read More

“Shuplakat”, gjykimi vazhdon më 6 shkurt

18/01/2019

18 Janar 2019 / 12:06 Gjykimi për dhunën para Komunës Qendër vazhdon më 6 shkurt, pasi që në seancën e sotme u nxorën dëshmi materiale ... Read More

Ninxha: Plani për “27 prillin” u përgatit në shtabin e VMRO-së

06/12/2018

6 Dhjetor 2018 / 16:17 Edhe njëri nga të akuzuarit për dhunën e përgjakshme në kuvend drejton gishtin nga DSK-ja si organizatore kryesore e ngjarjeve ... Read More

Deskoska: Nuk duhet të ketë amnisti për “27 prillin”

01/11/2018

1 Nëntor 2018 / 12:59 Amnistia për dhunën e 27 prillit në Kuvend nuk duhet të ketë, kështu tha sot ministria e Drejtësisë Renata Deskoska ... Read More

Pas 5 muaj arrati, “Ninxha” paraqitet me dashje në Gjykatën Penale

11/06/2018

11 June 2018 / 14:05 Aleksandar Vasilevski – Ninxha, njëri nga të akuzuarit për dhunën e ndodhur më 27 prill të vitit të kaluar në Kuvend, ... Read More