Tag: Derbi

City mposht Chelsean

15/01/2022

City ka mposhtur Chelsean. Manchester City ka arkëtuar tri pikë të reja nga derbi me Chelsean të zhvilluar të shtunën në kuadër të javës së ... Read More

Man City – Chelsea, publikohen formacionet zyrtare

15/01/2022

Formacionet zyrtare: Man City – Chelsea Man City dhe Chelsea do të zhvillojnë duelin derbi të xhiros së 22-të. Man City janë në një formë ... Read More

Roma – Juventus, formacionet zyrtare

09/01/2022

Sonte zhvillohet derbi në Serie A. Roma takohet me Juventusin në ndeshjen e javës së 21-të të Serie A. Tani janë publikuar edhe formacionet zyrtare: ... Read More

Interes i madh për derbin e kryeqytetit, ja sa bileta janë shitur deri në mesditën e sotme

22/12/2021

Mbrëmjen e nesërme në orën 19:45, në stadiumin “Air Albania” luhet derbi i fundit i kryeqytetit për këtë vit kalendarik. Partizani luan si pritës ndaj ... Read More

Maldini e bën hor Interin, trasnferon objektivin e Neroazzurëve

15/12/2021

Maldini transferon objektivin në merkato Neroazzurëve. Derbi i qytetit është zhvendosur tashmë në merkato dhe Paolo Maldini ka gati një goditje të dhimbshme për Beppe ... Read More

Xavi debuton me fitore të vështirë te Barcelona

20/11/2021

Epoka e Xavit te Barcelona fillon me fitore në derbi ndaj Espanyolit. Barcelona ka fituar me rezultat minimal 1-0 derbin lokal ndaj Espanyolit të vlefshëm ... Read More

Kjo është arsyeja pse Solskjaer i shpëton shkarkimit

08/11/2021

Humbja e Man Utd në derbi, arsyeja pse Solskjaer i shpëton shkarkimit. Manchester United nuk e ka në plan shkarkimin e trajnerit Ole Gunnar Solskjaer, ... Read More

Giroud ‘selam’ Interit para derbit

05/11/2021

Giroud: Ndeshja me Interin është e rëndësishme, por jo vendimtare. Këtë vikend luhet derbi i madh i Milanos. Skuadra e Milanit do të ballafaqohet me ... Read More

“Dyshe fantastike me Brojën”, Ernest Muçi zbulon ëndrrën kuqezi, thumbon edhe Partizanin

27/10/2021

Derbi i kryeqytetit është një sfidë që nuk harrohet lehtë, i “përndjek” protagonistët për një kohë të gjatë. Sa herë flitet për derbin, tifozët e ... Read More

Përplasja Rama-Hamiti, luftë parullash, Goldi Halili e Ze Maria të kuq si dhe ish-i bardheblu që përjashton Najdovskin

27/10/2021

E gjithë vëmendja ka qenë te derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit, çka u pa edhe nga numri i madh i tifozëve në “Air ... Read More

“Daja me fat, deklaratat e Ramës luks”, Duro analizon derbin, zbulon pikat e dobëta të Partizanit

26/10/2021

Derbi i kryeqytetit prodhoi pak spektakël por mbetet një sfidë që nuk i humbet kurrë shkëlqimi dhe rëndësia. Në një 90-minutësh me pak rastet ai ... Read More

Foto / Spektakël mes Tiranës dhe Partizanit, një penallti me VAR në shtesë vendos gjithçka

25/10/2021

Derbi i parë mes Tiranës dhe Partizanit përfundon me fitoren 1-0 të bardhebluve, që mbajnë të vetëm kreun e renditjes, duke zhytur në fund Partizanin, ... Read More