Tag: “Der

Kur Kosova kishte 6 traktorë dhe 16 shtëpi me rrymë

23/05/2020

Gazeta prestigjioze gjermane ‘Der Spiegel’ ka publikuar nje shkrim të vitit 1969 nga arkiva për gjendjen politike dhe ekonomike të shqiptarëve në Kosovë gjatë luftës ... Read More

Kovac paralajmëron lojtarët e tij: Asgjë nuk ka përfunduar në Bundesliga

07/04/2019

Trajneri i Bayern Munich, Niko Kovac, ka qëndurar me këmbë në tokë pas fitores në ‘Der Klassiker’. Gjiganti bavarez shënoi fitore me rezultatin 5:0 në ... Read More

Hitzfeld: Dortmund janë në momentin e tyre para ndeshjes me Bayern

05/04/2019

Kjo fundjavë në Bundesliga do të jetë shumë interesante pasi do të sjellë ‘Der Klassiker’ mes Bayern Munich dhe Borussia Dortmund. Trajneri në pension, Ottmar ... Read More

Haradinaj për “Der Spiegel”: Kush hap çështjet e kufijve, përgatit tragjedi të reja në Ballkan

23/03/2019

Revista e njohur gjermane “Der Spiegel” , që tradicionalisht ka qenë e ashpër me komandantët e luftës në Kosovë duke shkruar se ata janë të ... Read More

Veseli: Mos heqja e vizave për kosovarët, më shumë se një turp për BE-në

17/03/2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, në një intervistë për gazetën austriake “Der Standard”, ka folur për liberalizimin e vizave për Kosovën. Ai ka shprehur kritika ... Read More