Tag: Departamentin

Maldini nuk heq dorë, po e sjell në San Siro yllin 40 milionësh

29/07/2021

Hakim Ziyech mbetet objektivi i parë i Milanit për të përforcuar departamentin e sulmit këtë verë. Sipas Calciomercato, lojtari është zgjedhur pasi është në gjendje ... Read More

Prishtina feston fitoren e Distria Krasniqit

24/07/2021

Prishtina feston fitoren e Distria Krasniqit. Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) në bashkëpunim me Departamentin e Sportit dhe Kulturës së Komunës së Prishtinës, kanë organizojnë ... Read More

Milan do që të nënshkruajë me këtë lojtar me çdo kusht

21/07/2021

Drejtuesit e Milanit po punojnë për të mbushur një boshllëk përfundimtar në departamentin mbrojtës, domethënë rolin e zëvendësit të Davide Calabria. Pasi përfundoi anën e ... Read More

Sulmuesi i njohur të hënën do t’i kryej testet mjekësore te Milani

09/07/2021

Lëvizjet e Milan në departamentin e sulmit nuk pritet të përfundojnë me nënshkrimin e Olivier Giroud. Gianluca Di Marzio (përmes MilanLive) ndër burime të tjera ... Read More

Helikopterë “Black Hawk” për Forcën Ajrore shqiptare (Foto)

20/04/2019

Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka arritur marrëveshje me Departamentin Amerikan të Mbrojtjes dhe me qeverinë amerikane për të modernizuar flotën ajrore shqiptare, ... Read More

Pentagoni do t’i ndihmojë për modernizim Forcave të Armatosura shqiptare

19/04/2019

E ndodhur në Uashington prej pak ditësh me qëllim nënshkrimin e marrëveshjes me Departamentin amerikan të Mbrojtjes për modernizimin e Forcave të Armatosura shqiptare përmes ... Read More

Në Ambasadën amerikane nis takimi i David Hale me liderët e Kosovës

09/03/2019

Sapo ka filluar takimi Nënsekretarit për Çështje Politike në Departamentin Amerikan, David Hale me tre liderët e vendit, presidentin Hashim Thaçi, kryeparlamentarin Kadri Veseli si ... Read More

Nënsekretari amerikan David Hale sot vjen në Prishtinë

09/03/2019

Nënsekretari për Çështje Politike në Departamentin Amerikan, David Hale do të qëndrojë sot për vizitë në Prishtinë. Vizita e tij e cila ka për qëllim ... Read More

Amerikanët kërkojnë tri gjëra: Ambasada e SHBA-së njofton rreth takimit të përfaqësuesit të Trumpit me Vuçiqin

08/03/2019

Nënsekretari për Çështje Politike në Departamentin Amerikan, David Hale, ka bërë thirrje, gjatë bisedimeve me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në heqjen e taksës të ... Read More

Taksa dhe dialogu, nesër sjellin në Kosovë zyrtarin e lartë amerikan

08/03/2019

11 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Nënsekretari për Çështje Politike në Departamentin Amerikan, David Hale do të qëndrojë për vizitë dy ditore në ... Read More

Në Mitrovicë, Inspektorati mbyll 10 lokale të lojërave të fatit për mungesë licence

21/02/2019

Sot në mesditë Drejtoria e Inspeksionit në bashkëpunim me Departamentin e Lojërave të Fatit dhe Policinë ka bërë inspektime tek lokalet e lojërave të fatit ... Read More