Tag: dënim

Katastrofë për Zlatan Ibrahimoviç

13/04/2021

Ibrahimovic merr dënim të dyfishtë për kartonin e kuq Zlatan Ibrahimovic është pezulluar me një ndeshje dhe është gjobitur me 5.000 euro për kartonin e ... Read More

Shpërthen presidenti i Feronikelit pas humbjes në Pejë: Të gjithë do të dënohen ne maksimum, turp

20/03/2021

Futbollistët e Feronikelit do të ballafaqohen me një dënim të ashpër pas humbjes befasuese nga Besa. Befasia e javës në Superligën e Kosovës ka ndodhur ... Read More

United përballet me një dënim të madh nëse nuk rinovon kontratën e Cavanit

27/02/2021

Man Utd përballet me një dënim të madh nëse nuk rinovon kontratën e Cavanit. Klubi anglez, Manchester Unitedi përballet me një tarifë dënimi nëse nuk ... Read More

Serie A me vendim kontravers për thirrjet raciste të tifozëve të Cagliarit

15/05/2019

8:38 | 15 Maj 2019 08:38 | 15 Maj 2019 Cagliari nuk do përballet me asnjë dënim nga Serie A pasi tifozët e këtij ekipi ... Read More

Ajax e detyron portierin e ri ta shkruajë 1.000 herë të njëjtën fjali

27/04/2019

Portieri Kjell Scherpen është detyruar të paguajë një ‘dënim’ të çuditshëm në futboll, për disa mendime të shprehura vite më parë. Kjell Scherpen, pas përfundimit ... Read More

Rose i pakënaqur me dënimin e UEFA për Malin e Zi, priste dënim më të ashpër

26/04/2019

Rose i pakënaqur me dënimin e UEFA për Malin e Zi, priste dënim më të ashpër Ylli i kombëtares së Anglisë, Danny Rose, ka mbetur ... Read More

Zbulohet hajduti i ‘të pasurve’ në Angli, shqiptari që grabiti 10 milionë funta ndër vite (Foto)

25/04/2019

Një hajdut i quajtur “Wimbledon Prowler” është duke u përballur me dënim pas hekurave pas pranimit të vjedhjes së më shumë se 500 mijë paundëve ... Read More

Avokati Vokshi reagon pas dënimit me burg që iu shqiptua Ferid Aganit

24/04/2019

Pas vendimit për dënim prej dy viteve e gjashtë muaj burg për ish ministrin e Shëndetësisë, Ferid Agani, ka reaguar, avokati i këtij të fundit.  ... Read More

Turistët mund të dënohen deri në dy mijë funte, nëse shkojnë me papuçe në një qytezë italiane (Foto)

06/03/2019

Autoritetet në Cinque Terre të Italisë, parashikojnë dënim deri në 2,000 funte, për turistët që shkojnë me papuçe në atë qytezë. Vendimi është marrë pas ... Read More

Burgim të përjetshëm për Pjetër Nrecaj i cili vrau bashkëshorten dhe vajzën

01/03/2019

Gjykata e Apelit ka marrë vendim për dënim me burgim të përjetshëm për Pjetër Nrecaj, i cili është akuzuar për vrasjen e bashkëshortes dhe vajzës ... Read More

Pështyu gjyqtarin, dy ndeshje dënim për Edin Dzekon

01/02/2019

Sulmuesi boshnjak, Edin Dzeko ka marr dënim prej dy ndeshjes dhe 10,000 euro. Lojtari ka marr kartonë të kuq për sjelljen e tij të keq ... Read More

Gattuso dënohet me një ndeshje

17/01/2019

Trajneri të Milanit, Gennaro Gattuso, i është dhënë dënim për një ndalim prej një ndeshjeje për sjellje agresive pas ndeshjes së Supercoppës të mërkurën. Milani ... Read More