Tag: dekretimit

Edi Rama ia delegon drejtimin e Ministrisë së Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakajt (Video)

23/01/2019

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama pas dekretimit nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë dhe marrjes së detyrës nga Ditmir ... Read More

Vetëvendosje: Gent Cakaj ishte anëtar i VV-së, mbështesim vendimin e Metës për mos dekretim të tij

10/01/2019

Lëvizja Vetëvendosje, ka përshëndetur vendimin e Presidentit, Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të  Gent Cakajt si Ministër për Evropën dhe Punë të Jashtme i ... Read More