Tag: Council

Thaçi pas takimit me Wilson: Mungesa e një marrëveshje Kosovë-Serbi mund të ketë pasoja për rajonin

27/05/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur zëvendëspresidentin e Atlantic Council, Damon Wilson, së bashku me një delegacion nga Senati dhe Kongresi ... Read More

Dita Botërore e Monumenteve dhe Vendbanimeve historike

18/04/2019

Këshilli Ndërkombëtar i Monumenteve dhe Vendbanimeve Historike (International Council on Monuments and Sites-ICOMOS) në vitin 1982, ka krijuar ditën ndërkombëtare të monumenteve dhe vendbanimeve historike, ... Read More

Analistët: Çfarëdo korrigjimi i kufirit i dëmshëm për vendin

07/02/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi gjatë një bashkëbisedimi në “Council on Foreign Relations” në Uashington DC, ku para një audience të specialistëve të rajonit ka ... Read More

Thaçi në SHBA: Korrigjimi i lehtë i kufirit me Serbinë, duhet të jetë i pranueshëm

05/02/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një bashkëbisedim në “Council on Foreign Relations” në Uashington DC, ku para një audience të specialistëve ... Read More

Haradinaj: Mendimi intelektual i miqve tanë është çdoherë i mirëseardhur

31/01/2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka pritur në zyrën e tij analistin dhe drejtorin e “Council for Inclusive Governance” në New York, Alex Roinishvili Grigorev. ... Read More

MASHT dhe British Council me Memorandum Mirëkuptimi

18/01/2019

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi dhe drejtori ekzekutiv i British Council për Kosovë dhe Shqipëri, Angus Bjarnason, kanë nënshkruar sot Memorandum Mirëkuptimi ... Read More