Tag: Clasico

Stuhi gjatë ndeshjes, kështu dridhej nga i ftohti Messi mbrëmë

11/04/2021

Real Madridi e bëri për vete një tjetër “El Clasico” dhe kështu mori përkohësisht lidershipin në tabelë. Ndeshja mes Real Madridit dhe Barcelonës ishte e ... Read More

Real Madrid triumfon në “El Clasico” ndaj Barcelonës

10/04/2021

Real Madrid triumfon në “El Clasico” ndaj Barcelonës. Real Madrid dhe Barcelona janë përballur në “El Clasicon” numër 246 në histori në kuadër të La ... Read More

Real Madridi i kthehet fitores në La Liga, mposht Valladolidin

10/03/2019

Pas humbjes në El Clasico ndaj Barcelonës, Real Madridi arriti t’i rikthehet fitoreve në La Liga duke fituar ndaj Valladolidit me rezultat 1-4. Ishte një ... Read More

Barça e mbyll pjesën e parë me epërsi, ndërsa Messi i shtrirë në tokë nga goditja e Ramosit në fytyrë

02/03/2019

Pjesa e parë në El Clasico mes Real Madridit dhe Barcelonë përfundoi me rezultat 0-1 për skuadrën katalunase. Golin e vetëm në 45 minutat e ... Read More

Malcom: E kam shikuar 100 herë golin e shënuar në El Clasico

08/02/2019

Sulmuesi i Barcelonës, Malcom ka mbetur i kënaqur në golin e tij në El Clasico kundër Real Madridit të mërkurën mbrëma. 21-vjeçari u bashkua me ... Read More

Dhjetë gjërat që i mësuam nga El Clasico e fundit – Yjet, dështimet, rezervat e parëndësishme dhe gjyqtari

07/02/2019

Një Clasico ndryshe, shumë më ndryshe nga të tjerat, ku loja kishte më pak emocion, pasi dyshja që ka bërë histori në dekadën e fundit, ... Read More

Sergio Ramos, një hap larg lavdisë dhe rekordit

06/02/2019

Sergio Ramos është në afër historisë në El Clasico, ku i kanë mbetur vetëm edhe tri takime që t’i zhvillojë në ndeshjet Real Madrid – ... Read More

Luis Suarez – Karim Benzema, ‘lufta’ për 9-shin më të mirë

06/02/2019

Luis Suarez dhe Karim Benzema kanë qenë shpesh vendimtar në ndeshjet e El Clasico gjatë viteve të fundit. Të dy sulmuesit janë duke shijuar sezonet ... Read More

Dy El Clasico brenda katër ditëve, tri përballje në më pak se një muaj

01/02/2019

Barcelona dhe Real Madridi do të luajnë plot tri ‘El Clasico’ në më pak se një muaj të plot, ndërsa dy nga do do të ... Read More