Tag: City

City e shkatërron Burnleyn, Mahrez shënon het-trik

28/11/2020

Manchester City e ka mundur me rezultat 5-0 Burnley për t’u ngjallur pak në Premier Ligë pas një fillimi tepër të dobët të kampionatit. Riyad ... Read More

Tottenham – Manchester City, formacionet zyrtare të derbit angle

21/11/2020

Formacionet zyrtare të derbit anglez: Tottenham – Manchester City. Sonte (e shtunë) do zhvillohet ndeshja interesante mes Tottenhamit dhe Manchester Cityt, e vlefshme për xhiron ... Read More

Messi mund të transferohet të kjo skuadër në janar!

18/11/2020

Manchester City e do Messin në janar. Manchester City pritet të bëjë një lëvizje për të transferuar superyllin e Barcelonës, Lionel Messi, gjatë afatit kalimtar ... Read More

A e kishte me Shaqirin? – Klopp çartet për skemën e gabuar në fund të ndeshjes

08/11/2020

Klopp çartet për skemën e gabuar në fund të ndeshjes. Manchester City dhe Liverpooli i kanë ndarë pikët në xhiron e tetë në Premierligë. Skuadra ... Read More

Pato befason me ekipin e ri, drejt kthimit në Ligën Premier

05/11/2020

Alexandre Pato drejt kthimit në Ligën Premier. Birmingham City është duke planifikuar transferimin befasues të Alexandre Patos – njoftojnë mediat italiane dhe angleze. Braziliani, i ... Read More

Guardiola kërkon që marrëveshja të finalizohet në janar

04/11/2020

Leo Messi mund të largohet në janar nga Barcelona. Manchester City ka filluar bisedimet me Lionel Messin për të nënshkruar parakontratën mes të dyja palëve ... Read More

A do të kthehet Guardiola te Barcelona? Flet trajneri

01/11/2020

Trajneri i Manchester City ka folur për spekulimet për të ardhmen e tij pas fitores se skuadrës së tij kundër Sheffield United në Premier Ligë ... Read More

Barcelona nuk heq dorë, e do me çdo kusht yllin e Man Cityt

30/10/2020

Barcelona ende nuk ka hequr dorë nga mbrojtësi i Manchester City, Eric Garica. ESPN raporton se Manchester City po planifikon të bëjë një ofertë të ... Read More

Manchester City e nis mbarë sezonin e ri në Ligën e Kampionëve, mposht Porton

21/10/2020

City e mposht me përmbysje Porton. Manchester City e ka nisur mbarë sezonin e ri në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Pep Guardiolas ka arritur ... Read More

Man City ka gati 45 milionë euro për yllin e Leicester

03/01/2020

17:01 | 3 Janar 2020 17:01 | 3 Janar 2020 Manchester City duket se nuk do të jetë krejtësisht pasiv në merkaton e janarit. Skuadra ... Read More

Liga e Kampionëve: Kush me kë mund të takohet?

12/12/2019

Liverpool, Man City, Tottenham, Chelsea, Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Valencia, Juventus, Napoli, Atalanta, Bayern Munich, Dortmund, RB Leipzig, Psg dhe Lyon, janë skuadrat që ... Read More

Formacionet zyrtare: Norwich City – Arsenal

01/12/2019

14:00 | 12/01/2019 Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Norwich City – Arsenal. Arsenal luan në udhëtim tek Norwich, në kuadër të xhiros së 14-të ... Read More