Tag: cilëve

Të famshmit që u bënë prindër gjatë vitit 2019 dhe emrat e veçantë që zgjodhën për fëmijët

01/01/2020

E njëjta gjë vlen edhe për të famshmit tanë, disa prej të cilëve mirëpritën fëmijë gjatë këtij viti, shkruan lajmi.net. Ky vit disa prej fytyrave ... Read More

Çifti i blen kamarierës një veturë që të mos ecte më 5 orë për në punë

01/12/2019

Një kamariere ka mbetur e befasuar pasi një çift të cilëve ju shërbeu i kanë blerë një veturë që ajo të mos ec më 5 ... Read More

Këto po konsiderohen të metat e iPhone 11

13/09/2019

Foto ilustrim: Drew Hays Apple, shitjet e të cilëve kanë pësuar rënie në muajt e fundit, hodhën në treg iPhone 11. Versioni i ri ka ... Read More

Padit klinikën e fertilitetit, lindi foshnje të një race tjetër

12/09/2019

Dyshja, emri i të cilëve nuk është bërë i ditur, shkuan në klinikë për “fertilizim in vitro” në nëntor të 2012, duke besuar se po ... Read More

Kanceri i lëkurës varet nga faktorët gjenetikë

17/07/2019

Njerëzit, të afërmit e të cilëve kanë pasur kancer të lëkurës, mund të kenë më shumë gjasa të preken vetë nga kjo sëmundje, sipas një ... Read More

Divorci i prindërve shkakton obezitet te fëmijët

19/06/2019

Fëmijët, prindërit e të cilëve janë të divorcuar, janë më të prirë të shtojnë peshë në krahasim me fëmijët që nuk përjetojnë një eksperiencë të ... Read More

Stresi tek shtatzënat, ndikon negativisht tek foshnjat meshkuj

30/05/2019

Burrat nënat e të cilëve janë strestuar gjatë shtatzënisë, mund të rriten duke qenë më pak të suksesshëm në ciklin riprodhimit.Sasia dhe cilësia e spermës ... Read More

Haradinaj: Vëllezërit Bytyqi lanë gjithçka që kishin për t’iu përgjigjur thirrjes së atdheut

10/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar sot prindërit e heronjëve, vëllezërve Bytyqi, të cilëve iu ka dhënë mbështetje në betejën për vendosjen e drejtësisë. ... Read More

Grabitja në Rinas, çfarë i lidh tre grupet kriminale

22/04/2019

Në grabitjen e 9 prillit në pistën e Aeroportit të Rinasit u përfshinë tre grupe kriminale, bashkëpunimi mes të cilëve origjinën e ka në Greqi. ... Read More

Të kthyerit nga Siria nuk paraqesin rrezik për sigurinë në vend, shteti t’u ofrojë kujdes maksimal

22/04/2019

Mbrëmjen e së premtes nga Siria në Kosovë u kthyen 110 kosovarë, mes të cilëve 106 gra e fëmijë dhe katër luftëtarë që dyshohet se ... Read More

Hoqa dorë nga këto ushqime dhe puçrrat u zhdukën

20/04/2019

Të gjithë ata, fytyra e të cilëve ka tendencë akneike, duhet të shmangin me çdo kusht ushqimet e konservuara dhe të procesuara si pijet e ... Read More

Facebook ka shkarkuar kontaktet e 1.5 milionë përdoruesve pa dijeninë e tyre

18/04/2019

Facebook ka njoftuar se është duke kontaktuar me ata persona kontaktet e të cilëve janë ngarkuar në serverët e kompanisë por gjithashtu përbën skandalin e ... Read More