Tag: Chiesa

Çfarë po ndodh? Chiesa largohet nga Juventus, por jo nga Serie A

30/09/2021

Chiesa largohet nga Juventus, por jo nga Serie A. Federico Chiesa transferohet te rivalët e Juventusit. Sulmuesi i Juventusit, Federico Chiesa mbrëmë shkëlqeu ndaj Chelsea ... Read More

Chelsea e do yllin 100 milionësh të Juventusit

25/09/2021

Chelsea nuk heq dorë nga nënshkrimi i Federico Chiesa nga Juventusi. Calciomercato raporton se skuadra e Premier League po përgatit një ofertë të re për ... Read More

Manchester City po e transferon yllin e Juventusit

21/07/2021

Manchester City futet në garë për Chiesan. Federico Chiesa në shënjestrën e gjigantëve të Premier League. Manchester City i është bashkuar Chelseas në garën për ... Read More

Chiesa, lojtari i ndeshjes Itali – Uells

21/06/2021

Federico Chiesa shpallet lojtari i ndeshjes Itali – Uells. Italia ka shënuar fitore minimale ndaj Uellsit me rezultat 1 – 0. Italianët dominuan në të ... Read More

‘Dridhet’ Juventus: Oferta prej 80 milionë eurove ka arritur, Chiesa largohet nga Juventusi?

16/03/2021

Oferta prej 80 milionë eurove ka arritur, Chiesa largohet nga Juventusi? Federico Chiesa është njëra nga gjërat më pozitive te Juventusi këtë sezon. Italiani ka ... Read More

United po mendon të dërgojë një ofertë të lartë për Chiesan

07/02/2019

Federica Chiesa është duke zhvilluar ndeshje të jashtëzakonshme këtë edicion me Fiorentinën. Në 24 ndeshje zyrtare këtë edicion me fanellën vjollcë, Chiesa ka arritur të ... Read More

Interi nuk ndahet nga Chiesa, ia ofron njërin nga Gagliardini dhe Karamoh

21/01/2019

Federico Chiesa vazhdon të jetë objektiv i Interit, gjithmonë si një transferim për sezonin e ardhshëm. Sipas Corriere dello Sport, zikaltrit dëshiron me çdo kusht ... Read More