Tag: çerekfinale

Interi dhe Milani përballen në fazën çerekfinale të Kupës së Italisë

22/01/2021

Lazio ishte skuadra e fundit që preu biletën për në çerekfinale të Kupës së Italisë, pas fitores ndaj Parmas mbrëmë me rezultat 2:1. Me kuadrin ... Read More

Napoli mposht Empolin me shumë vështirësi, kalon në çerekfinale

13/01/2021

Napoli kalon në çerekfinale, mposht Empolin me shumë vështirësi. Napoli ka arritur që me shumë vështirësi të fitojë ndaj Empolit, skuadër e cila gjendet në ... Read More

Milan humb Donnarumman për këtë ndeshje

13/01/2021

Donnarumma i mungon Milanit në çerekfinale të Kupës së Italisë. Gianluigi Donnarumma do mungojë në ndeshjen e radhës të Kupës së Italisë, pas protestave që ... Read More

Mposht Torinon, Milan kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë

13/01/2021

Milan fiton kundër Torinos, kualifikohet në çerekfinale të Kupës se Italisë. Penalltitë kanë qenë vendimtare për Milanin për të kaluar në çerekfinale të Kupës së ... Read More

Majlinda Kelmendi e mund polaken, kalon në çerekfinale në Doha

11/01/2021

Majlinda Kelmendi e mund polaken, kalon në çerekfinale në Doha. Majlinda Kelmendi e ka mposhtur Agata Perenc në rrethin e dytë të Mastersit të Dohas, ... Read More

Anomalitë e Kupës, kur FSHF e trajton si pronë private. Evitohet shorti sistematikisht dhe premio si në vitin 2002

11/06/2020

Sot do të luhen ndeshjet çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Një trofe i cili për nga rëndësia është i dyti në vendin tonë, por për ... Read More

Akil Gjakova prek çerekfinalen në Baku

11/05/2019

12:24 | 11 Maj 2019 12:24 | 11 Maj 2019 Akil Gjakova ka siguruar kalimin në çerekfinale të ‘Grand Slamit’ të Baku. Xhudisti nga Kosova ... Read More

‘Magjiku’ Durant e dërgon Warriorsin në çerekfinale

27/04/2019

Kampionët në fuqi të NBA, Golden State Warriors kaluan në fazën çerekfinale të Play Off-it, pasi eliminuan Los Angeles Clippers me rezultatin e përgjithshëm 4-2. ... Read More

Juventus, mësohet koha e largimit të Ronaldos

18/04/2019

Eliminimi i Juventusit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve nuk do të ketë pasoja në tregun e transferimeve për Cristiano Ronaldon. ‘Zonja e Vjetër’ nuk ... Read More

Ky është goli që VAR ia anuloi Man Cityt në minutën e 93’

17/04/2019

Manchester City edhe pse e fitoi 4:3 ndeshjen e kthimit çerekfinale kundër Tottenham Hotspur, nuk ka arritur të kalojë tutje në Ligën e Kampionëve, falë ... Read More

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste të Ligës së Kampionëve

17/04/2019

Me përfundimin e ndeshjeve çerekfinale, janë mësuar çiftet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve për sezonin 2018/2019. Për herë të parë në vitet e fundit do ... Read More

Rezultate të ‘çmendura’ pas pjesëve të para në Ligën e Kampionëve

17/04/2019

Kanë përfunduar pjesët e para e dy ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Një ndeshje e çmendur po zhvillohet në ‘Etihad Stadium’ mes Manchester City ... Read More