Tag: Celtic

Milan – Laxalt, lajm i fundit nga Italia

03/01/2021

AC Milan po pret kontakte nga Celtic në lidhje me blerjen e përhershme të Diego Laxalt. Laxalt u bashkua me kampionët Skocezë në një hua ... Read More

‘Dora e hekurt’ e Piolit, ndryshon formacionin ndaj Celtic

03/12/2020

Pioli ndryshon formacionin ndaj Celtic dhe i jep pushim disa titullarëve. Kthimi i Stefano Pioli dhe dëshira e fortë për të mbyllur diskutimin kualifikues nesër, ... Read More

Milanit i buzëqesh fati para ndeshjes me Romën, ylli i madh mund t’i kthehet për derbi

24/10/2020

Hakan Calhanoglu humbi ndeshjen e Milanit kundër Celtic të enjten në mbrëmje, pas një dëmtimi. Turku ka qenë shumë i rëndësishëm për ekipin në periudhën ... Read More

Milan nuk ka të ndalur, mposht edhe Celtic

22/10/2020

AC Milan ka shënuar fitore më të lehtë sesa është pritur kundër Celtic. Skuadra e Milan ka fituar 1:3 në udhëtim kundër skuadrës së Celtic. ... Read More

Njihuni me 16-vjeçarin që sot debutoi me Celtic

19/05/2019

22:12 | 05/19/2019 Karamoko Dembele ka hyrë në histori, pasi debutoi në moshën 16-vjeçare me Celtic në fitoren ndaj Hearts të dielën. Dembele u bë ... Read More