Tag: Celta

Real Madrid nuk e nis mbarë, ka këto probleme

12/09/2021

Real Madrid po merret me çështje lëndimesh para ndeshjes me Celta Vigo. Los Blancos kthehen në Santiago Bernabeu këtë mbrëmje për herë të parë në ... Read More

Leo Messi i ‘lodhur’ nga shokët e skuadrës, reagimi i tij pas huqjes së Braithwaite

18/05/2021

FC Barcelona është mundur 2-1 nga Celta Vigo dhe kësisoj janë eliminuar nga gara për titullin e La Ligas. Në këtë ndeshje, Barcelona filloi më ... Read More

Celta Vigo ia shuan Barcelonës shpresat për titull

16/05/2021

Humbë Barcelona Barcelona është mposhtur në Camp Nou me rezultat 2-1 nga Celta Vigo në kuadër të javës së 27-të në La Liga. Ishte minuta ... Read More

Real Madrid i afrohet kreut të La Liga, Benzema dhe Asensio i japin fitoren ndaj Celta Vigos

20/03/2021

Real Madrid ka marrë një fitore të rëndësishme në La Liga përballë Celta Vigos. Benzema dhe Asensio i dhanë madrilenëve fitoren në transfertën e vështirë. ... Read More

Ndeshja Atletico Madrid – Celta Vigo, këto janë formacionet zyrtare

08/02/2021

Do të zhvillohet ndeshja mes Atletico Madridit dhe Celta Vigos. Atletico Madridi është nikoqir i Celta Vigos, e vlefshme për xhiron e 22-të në La ... Read More

Barcelona humb përsëri Dembelen, lojtari pëson tjetër dëmtim

04/05/2019

21:19 | 4 Maj 2019 21:19 | 4 Maj 2019 Ndeshja mes Barcelonës dhe Celta Vigo nuk ka filluar aspak mirë për katalanët. Anësori francez ... Read More

Formacionet zyrtare: Celta Vigo – Barcelona

04/05/2019

19:19 | 4 Maj 2019 19:19 | 4 Maj 2019 Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Celta Vigo – Barcelona. Në kuadër të xhiros së ... Read More

Real Madrid 2-0 Celta Vigo: Notat e lojtarëve, Marcelo më i miri

16/03/2019

Real Madridi arriti fitore ndaj Celta Vigos me rezultat 2-0 në Santiago Bernabeu në kuadër të xhiros së 28-të në La Liga. Për skuadrën e ... Read More

Real Madrid – Celta Vigo, formacionet zyrtare: Zidane rikthehen në formacion lojtarët e tij të preferuar

16/03/2019

Real Madridi do të jetë nikoqir i Celta Vigos në javën e 28-të në La Liga. Do të jetë ndeshja debutuese për trajnerin Zinedine Zidane ... Read More

Liverpooli dhe Chelsea në garë për Maxi Gomezin

03/03/2019

Sulmuesi i talentuar i Celta Vigos, Maxi Gomez ka futur në ‘luftë’ dy klubet e mëdha angleze, Liverpoolin dhe Chelsean.   Liverpooli po përgatit një ... Read More