Tag: Carlo

Situata Donnarumma, gazetari zbulon: Paolo Maldini i lodhur, për herë të parë…

12/04/2021

Në takimin e zakonshëm të mëngjesit në Youtube, Carlo Pellegatti foli për momentin e Milanit. Deklaratat në lidhje me intervistën e Paolo Maldini para ndeshjes ... Read More

‘Vjedhje’ e dyfishtë nga Ancelotti për Milanin dhe Juventusin

08/03/2021

Milan dhe Juve, vjedhje e dyfishtë nga Ancelotti. Carlo Ancelotti ka hyrë fuqishëm në merkato duke i krijuar probleme dy gjigantëve të Serie A, Juventus ... Read More

Anelotti po e bën tranferin e madh nga Interi

02/02/2021

Ancelotti transferon yllin e Interit. Carlo Ancelotti kërkon përforcimin e skuadrës së tij nga Serie A ku objektivi i rradhës është kroati i Interit, Ivan ... Read More

S’ndalet me transferime, Ancelotti synon yllin tjetër të Napolit

13/11/2020

Ancelotti nuk ndalet me transferime, synon yllin tjetër të Napolit. Trajneri i Evertonit, Carlo Ancelotti do provojë të transferojë edhe një lojtar nga skuadra e ... Read More

Dënohet Ancelotti – ja sa lojë do të mungojë në stolin e Napoli

31/10/2019

21:46 | 10/31/2019 Trajneri i Napoli, Carlo Ancelotti është dënuar nga Federata Italiane e Futbollit. Ancelotti është dënuar me një ndeshje, pas skenave të ndodhura ... Read More

Ancelotti: I dëshpëruar me Napolin

22/04/2019

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti, është shprehur i zhgënjyer me skuadrën e tij, pas disfatës ndaj Atalanta. Skuadra e dytë në tabelën e Serie A ... Read More

Ancelotti na jep lajmin e keq, zbulon pensionimin e Ronaldos

18/04/2019

Carlo Ancelotti ka folur për pensionimin e Cristiano Ronaldos. Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti, i cili ka punuar me portugezin te Real Madrid, ka thënë ... Read More

Ancelotti paralajmëron Arsenalin para ndeshjes së kthimit

12/04/2019

Carlo Ancelotti beson se Napoli mund të kalojë në gjysmëfinale të Ligës së Evropës pavarësisht humbjes 2:0 nga Arsenal në ndeshjen e parë. ‘Gunners’ me ... Read More

Mjekë nga Italia kryejnë operacione kardiokirurgjike në QKUK

14/03/2019

Një ekip i mjekëve nga Italia, të udhëhequr nga dr. Carlo Barzaghi dhe dr, Maurizio Levantino, nga Spitali i Toskanas në Itali, po operojnë pacientët ... Read More

Ancelotti: Hamsik e dëshiron transferimin në Kinë, ne do t’ia japim këtë mundësi

03/02/2019

Carlo Ancelotti ka konfirmuar se Marek Hamsik është në negociata dhe dëshiron të ketë një përvojë tjetër në Kinë, kështu që Napoli është i prirur ... Read More

Ancelotti ia mbyll derën PSG-së: Allan nuk largohet nga Napoli

25/01/2019

Carlo Ancelotti ka këmbëngulur se mesfushori i Napolit, Allan, nuk do të bashkohet me Paris Saint-Germain këtë muaj. Allan pritet të mungojë ndaj Milanit në ... Read More

Ancelotti: Koulibaly i lumtur, thirrjet raciste nuk e largojnë nga Napoli

14/01/2019

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti beson se mbrojtësi Kalidou Koulibaly është i lumtur dhe thirrjet raciste nuk mund ta largojnë nga klubi. Qendërmbrojtësi shtatlartë shihet ... Read More