Tag: Bundesliga

Bayerni me fitore minimale ndaj Herthas

06/02/2021

Bayerni triumfon minimalisht ndaj Herthas. Bayern Munich nuk njeh rivalë në Bundesliga dhe shkon në Botërorin e klubeve me moralin e lartë. Skuadra e Hansi ... Read More

Dortmund ofron 42 milionë euro për Malcom

25/07/2019

21:30 | 07/25/2019 Skuadra nga Bundesliga, Borussia Dortmund, është skuadra që është interesuar për yllin e Barcelonës, Malcom. Anësori brazilian mund ta shoh vetën e ... Read More

Frankfurt përmbysë Benfican, kalon në fazën gjysmëfinale

18/04/2019

Skuadra nga Bundesliga, Eintracht Frankfurt, ka ruajtur nderin e futbollit gjerman, duke mbetur e vetme nga kampionati gjerman në garat evropiane. Frankfurt ka arritur që ... Read More

Bundesliga: Këta janë pesë sulmuesit më të mirë në vitin 2019, aty edhe Rashica

12/04/2019

Bundesliga: Këta janë pesë sulmuesit më të mirë në vitin 2019, aty edhe Rashica Sukseset për Milot Rashicën në vitin 2019 nuk kanë të ndalur. ... Read More

Hitzfeld: Dortmund janë në momentin e tyre para ndeshjes me Bayern

05/04/2019

Kjo fundjavë në Bundesliga do të jetë shumë interesante pasi do të sjellë ‘Der Klassiker’ mes Bayern Munich dhe Borussia Dortmund. Trajneri në pension, Ottmar ... Read More

Bayerni i pamëshirshëm ndaj Mainzit, het-trik nga James

17/03/2019

Bayern Munichu e ka rimarrë kreun e tabelës në Bundesliga, pasi e ka nëpërkëmbur Mainzin (6-0) në Allianz Arena. Robert Lewandowski e nisi serinë e ... Read More

Bayern 6-0 Wolfsburg: Notat e lojtarëve, Lewandowksi më i miri

09/03/2019

Bayern Munichu arriti fitore në Bundesliga ndaj Wolfsburgut me rezultat 6-0. Për bavarezët golat i shënuan Serge Gnabry (34′), Robert Lewandowksi (37′, 85′), James Rodriguez ... Read More

Monchengladbach 1-5 Bayern: Notat e lojtarëve, Lewandowski ylli

02/03/2019

Bayern Munich fitoi ndaj Borussia Monchengladbach në Bundesliga me rezultat 1-5. Për bavarezët golat i shënuan Javi Martinez (3′), Thomas Muller (11′), Robert Lewandowski (47′, ... Read More

Sancho shkruan historinë në Bundesliga

10/02/2019

Talenti anglez, Jadon Sancho ka bërë historinë në Bundesliga me golin e tij të fundit të shënuar për Borussia Dortmund . Sancho erdhi pa shumë ... Read More

Bayerni vazhdon me fitore në Bundesliga, triumfon ndaj Stuttgartit

27/01/2019

Bayern Munich ka vazhduar me fitore në Bundesliga, këtë herë ndaj Stuttgartit me rezultat 4-1. Vendasit ishin dukshëm më të mirë dhe në fund ishte ... Read More

Mavraj pëson frakturë në dorë, një javë jashtë fushave

15/01/2019

Mërgim Mavraj nuk e nis me këmbë të mbarë aventurën e tij te klubi i Ingolstadt në Bundesliga 2. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare dhe tashmë ... Read More