Tag: Brigadës

Haradinaj: Historia jonë e lavdishme u shkrua me gjakun e bijve tanë

25/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar 20-vjetorin e rënies së dëshmorëve të Brigadës 162 “Agim Bajrami”, pastaj 21-vjetorin e masakrës në Lybeniq dhe përvejtorin ... Read More

Përkujtohet Komandant Bardhi, marrin pjesë Thaçi dhe Veseli

14/05/2019

Me rastin e 20-vjetorit të rënies së komandantit të Brigadës 162 “Agim Bajrami”, Qamil Ilazi, Komandant Bardhi, është mbajtur akademi përkujtimore për të nderuar veprën ... Read More

Limaj: Komandant Bardhi, shembulli më i mirë se si i dilet zot vendit

14/05/2019

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka kujtuar komandantin e brigadës 162 “Agim Bajrami”, Qamil Ilazin i njohur si komandant Bardhi. Limaj ka thënë se ... Read More

Përkujtohen dëshmorët e Rugovës

20/04/2019

Në kujtim të veprës dhe heroizmit të 22 dëshmorëve të brigadës 136-Rugova, është mbajtur një akademi përkujtimore, ku u tha se beteja për shpëtimin e ... Read More

Agim Ramadani i dha betejës së Koshares shpirt, para së cilës u gjunjëzuan serbët

11/04/2019

Në akademinë përkujtimore – Dita e dëshmorëve të Brigadës 138 “Agim Ramadani”- Dita e rënies së Heroit Agim Ramadani, në kuadër të Manifestimit Tradicional “Ditët ... Read More

Ish-komandanti i Batalionit 4 të Brigadës 138 të UÇK-së: Jam i zhgënjyer me klasën politike (Video)

07/04/2019

Komandanti i dikurshëm i Batalionit 4, i Brigadës 138 të UÇK-së, Pren Marashi, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer detaje ... Read More

Ish-komandanti i Batalionit 4 në Koshare: Pas luftës, në Kosovë 20 shërbime të huaja nxitën urrejtjen ndaj UÇK-së (Video)

06/04/2019

Komandanti i dikurshëm i Batalionit 4, i Brigadës 138 të UÇK-së, Pren Marashi, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer detaje ... Read More

20-vite nga themelimi i Brigadës 137 “Gjakova”

28/03/2019

Sot bëhen 20-vite nga themelimi i Brigadës 137 “Gjakova”. Krijimi i këtij formacioni ushtarak përbën një nga kapitujt më të rëndësishëm të luftës në Gjakovë ... Read More

FSK mban operacionin fushor Ujku 02/19

13/03/2019

Batalioni i dytë i Brigadës për reagim të shpejtë i FSK-së do të mbajë në muajin qershor ushtrimin fushor Ujku 02/19, në bashkëpunim me strukturat ... Read More

Ushtarët e ARM-së pjesëmarrës në paradën e ushtrisë bullgare në Sofje

06/05/2018

6 May 2018 / 11:19 Një njësi e batalionit të katërt të mekanizuar të këmbësorisë së Brigadës së Parë të Armatës së Republikës së Maqedonisë ... Read More