Tag: brazilian

Sao Paulo e shokon Dani Alvesin me veprimin e fundit!

17/09/2021

Dani Alves nuk është më pjesë e Sao Paulo. Klubi brazilian ka bërë të ditur se me marrëveshje të dy anshme, kanë rënë dakord për ... Read More

Rodrygo pritet të largohet në janar nga Reali, kjo është arsyeja

13/09/2021

Rodrygo e humb vendin në Real Madrid, mund të largohet në janar Ylli Brazilian i Real Madridit, Rodrygo Goes ka luajtur shumë pak minuta në ... Read More

I shtruar prej gati një jave në spital, bota e futbollit në ankth për legjendën Pele

06/09/2021

Legjenda e futbollit brazilian dhe atij botëror, Pele është shtruar në spital. 80-vjeçari ndodhet në këtë gjendje që 6 ditë më parë, por jo në ... Read More

Punë e kryer: Milan nënshkruan me talentin brazilian

31/08/2021

Messias Junior nënshkruan me Milanin. Milan ka kompletuar huazimin e futbollistit brazilian, Walter Messias Junior. Braziliani është huazuar me opsion blerje, transmeton lajmi. “AC Milan ... Read More

Lojtari brazilian sapo arriti në Milano, po i kryen testet mjekësore para se të vishte kuq e zi

31/08/2021

Anësori brazilian mbërrin për të filluar testet mjekësore përpara transferimit të mundshëm prej 8 milionë eurosh në Milan. Junior Messias ka raportuar këtë mëngjes për ... Read More

Zhvatje dhe pastrim parash, braziliani Anderson rrezikon 10 vite burg

21/08/2021

Nuk arriti kurrë të ishte një brazilian i vërtetë, nga ato lojtarë që të bëjnë të dashurohesh e që nuk është e lehtë ta harrosh ... Read More

Milan e humbë garën me Juventusin, sulmuesi i talentuar arrin marrëveshje me ‘Zonjën e Vjetër’

29/07/2021

AC Milan po e humbë garën me Juventusin për t’i siguruar shërbimet e sulmuesit brazilian, Kaio Jorge nga Santos. Mediat në Brazil rapotojnë se ‘Zonja ... Read More

Barcelona po ja ‘falë’ Coutinhon Milanit, ja për sa para po transferohet braziliani në ‘San Siro’

19/07/2021

AC Milan është i interesuar të nënshkruajë me yllin brazilian, Philippe Coutinho nga Barcelona dhe mund ta fusë atë në një marrëveshje me çmim të ... Read More

Askush nuk po beson, ja ku pritet të zyrtarizohet brenda 48 orësh Douglas Costa

17/05/2021

Ylli Brazilian do ta kompletojë transferimin në Gremio brenda 48 orëve. Douglas Costa pritet të përfundojë lëvizjen e tij në Gremio brenda 48 orëve, tha ... Read More

Neymar nënshkruan kontratë katër vjeçare me gjigantin evropian

02/02/2021

Neymar është futbollisti më i shtrenjtë i të gjitha kohërave. Sulmuesi brazilian kishte kaluar nga Barcelona te Paris Saint Germaini për 222 milionë euro në ... Read More

Pato flet për rikthimin e tij te Milani

14/01/2021

Sulmuesi brazilian, Alexandre Pato, ka zbuluar ëndrrën e tij, e cila është rikthimi në klubin e AC Milan. 31 vjeçari nuk ka arritur që të ... Read More

Inter vë në shënjestër talentin brazilian

07/12/2020

Inter synon të transferojë talentin brazilian. Skuadra italiane Inter së fundmi është fokusuar te talenti i Fluminenses, Marcos Paulo. 19-vjeçari i ka shënuar tri gola ... Read More