Tag: Boris

Ditë gëzimi për Boris Johnson/ Pasi mundi Koronavirusin, kryeministri bëhet me djalë

29/04/2020

Kryeministrit Britanik, Boris Johnson është bërë baba për herë të pestë. Ai dhe partnerja e tij Carrie Symonds janë bërë prindër të një djali. Zëdhënësi ... Read More

Tadiq: Kurrë s’kam qenë për ndarjen e Kosovës

12/03/2019

Ish-presidenti i Serbisë dhe lideri i Partisë Socialdemokrate, Boris Tadiq, ka deklaruar se kurrë nuk ka qenë pro idesë së ndarjes së Kosovës, duke pranuar ... Read More

Ish-numri 1 i botës së tenisit, Boris Becker: Nuk është e lehtë të luash në Australian Open

16/01/2019

Ish-numri një i botës së tenisit, Boris Becker ka fituar dy herë trofeun në Australian Open, 1991 dhe 1996. Gjermani thotë se ka disa gjëra ... Read More

Xhonson: Marrëveshja e emrit, lajm fantastik

13/06/2018

Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Xhonson e përshëndeti marrëveshjen e arritur midis kryeministrave të Maqedonisë dhe të Greqisë Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras ... Read More