Tag: Blancos

Real Madridi e mposht Sevillën dhe “blindon” kreun e tabelës

28/11/2021

Los Blancos kanë arritur një fitore të rëndësishme. Real Madridi e ka mposhtur 2:1 Sevillën në një ndeshje zbavitëse falë një goli të vonshëm të ... Read More

Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë këtë lojtar nga Real Madrid

13/11/2021

Gareth Bale, nuk është më i dëshiruar më te Los Blancos. Carlo Ancelotti është mjaftuar me Gareth Bale dhe dëshiron që Real Madrid ta heqë ... Read More

Real gjen zëvendësuesin e Casemiros

04/10/2021

Los Blancos nuk e kanë ndërmend të ndalen. Real Madrid, po dëshiron të bëjë një lëvizje për mesfushorin e Leicester City, Youri Tielemans zbulon El ... Read More

Real Madrid nuk e nis mbarë, ka këto probleme

12/09/2021

Real Madrid po merret me çështje lëndimesh para ndeshjes me Celta Vigo. Los Blancos kthehen në Santiago Bernabeu këtë mbrëmje për herë të parë në ... Read More

“Duhet të shitet”, Real Madrid “përzë” Iscon, ja sa vlen futbollisti

24/07/2021

 Merkato duket se do të prekë edhe Real Madrid.Ditët e fundit, blancos kanë lëvizur për të qenë në gjendje të shesin apo largojnë lojtarët jashtë ... Read More

Lamtumirë Bayern, zbulohet skuadra e re e Lewandowskit

14/07/2021

Lewandowski tek Real Madrid në 2022. Los Blancos po përgatiten për transferimin e madh gjatë verës së ardhshme. Sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski është ... Read More

Ndezja e madhe e Milanit, tre super lojtar po transferohen nga Real Madrid

28/06/2021

Milan-Real, “ndizet aksi”: “Jo vetëm Diaz, tre blancos diskutohen mes Maldinit dhe Perez” Plani i Milanit është mjaft i thjeshtë: së pari të mbyllë kthimin ... Read More

Milano po ia bën dhuratë Piolit super lojtarin nga Real Madrid

08/06/2021

Milano-Madrid, një tjetër transfer nga skuadra e Piolit tek Los Blancos. Skuadra e Stefano Piolit tashmë është në kërkim të një sulmuesi për të zënë ... Read More

Një gol larg rekordit historik në Champions League, Ramos barazon Piquen

17/03/2021

Sergio Ramos vazhdon të shkruajë historinë me Real Madridin. Tjetër ndeshje me Los Blancos, tjetër gol me fanellën e bardh. Kapiteni i Los Blancos realizoi ... Read More

Real Madrid – Inter, këto janë formacionet zyrtare

03/11/2020

Los Blancos e presin në Alfredo di Stefano të Madridit skuadrën e Interit. Nga dy xhiro të zhvilluara, Real Madridi ende nuk ka fituar dhe ... Read More

Real Madrid i përgjigjet skuadrës angleze për Asension

24/05/2019

9:19 | 24 Maj 2019 09:19 | 24 Maj 2019 Marco Asensio nuk do të largohet nga Real Madrid. ‘Los Blancos’ i janë përgjigjur Tottenham ... Read More

Çfarë do të ndodhte në La Liga me Messin te Real Madrid?

19/04/2019

Ky sezon për Real Madridin mund të konsiderohet i dështuar. ‘Los Blancos’, kampion të Evropës në fuqi që nga muaji mars i këtij viti kanë ... Read More