Tag: Bayern

“Mbappe si Ronaldo, Bayernit i ka humbur shkëlqimi”

10/04/2021

Matthaus ishte plot lëvdata për Mbappen. Ish-legjenda e Bayern Munchen, futbollisti Lothar Matthaus ka folur për epilogun e ndeshjes Bayern-PSG. Matthaus u shpreh se “Bavarezët” ... Read More

Notat e lojtarëve: Coman dështimi i ndeshjes, Mbappe më i miri

07/04/2021

Paris Saint-Germain ka marrë ‘hak’ ndaj Bayern Munich, duke e mposhtur atë në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve me rezultat 3-2. Në ... Read More

Bayern largon nga ekipi yllin e madh

06/04/2021

Bayern Munich ka vendosur të mos ia vazhdojë kontratën mbrojtësit të vet, Jerome Boateng, në një përpjekje për ta ndryshuar repartin e mbrojtës tashmë të ... Read More

Bayerni i pandalshëm, mposht në udhëtim RB Leipzigun

03/04/2021

Bayerni nuk lejon befasi. Bayern Munich ka triumfuar ndaj RB Leipzig në kuadër të xhiros së 27-të të Bundesligës. “Bavarezët” nuk lejuan për befasira dhe ... Read More

Lajm i keq për Bayern, Alaba arrin marrëveshje me gjigantin spanjoll

21/03/2021

Alaba arrin marrëveshje me skuadrën e La Ligas. David Alaba do të largohet nga Bayern Munichu në fund të këtij edicioni si futbollist i lirë. ... Read More

Bayern i pandalshëm, ‘blindon’ pozitën e parë në Bundesligë

20/03/2021

Bayern Munich ka triumfuar me rezultat 4:0 nadj Stuttgartit në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të në Bundesligë. Ndeshja nisi keq për bavarezët që ... Read More

Superkompjuteri parashikon short makthi për Liverpoolin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

18/03/2021

Me fitoren e Bayern Munich ndaj Lazios dhe Chelsea ndaj Atletico Madrid mbrëmjen e kaluar përfundoi faza e parë e eliminimit direkt në Ligën e ... Read More

Ylli i Bayern Munichut dënohet me 50 mijë euro, kjo është arsyeja

15/03/2021

Lojtari i skuadrës së Bayernit është dënuar me 50 mijë euro. Ylli i Bayern Munichut, Kingsley Coman është lojtari më i fundit i dënuar sepse ... Read More

Milan në aksion, synon transferimin e yllit të Bayern Munich

11/03/2021

Jerome Boateng do të largohet nga Bayern Munich në afatin kalimtar të verës dhe Serie A mund të jetë një destinacion i mundshëm i tij. ... Read More

Laporta në aksion, Barcelona arrin marrëveshje me yllin e Bayern Munich

10/03/2021

Barcelona thuhet se ka arritur marrëveshje personale me Alaban Mbrojtësi i Bayern Munichut, David Alaba, me shumë mundësi do ta vazhdojë karrierën në La Liga, ... Read More

Ylli i Bayern Munchen drejt Barcelonës

08/03/2021

Ylli i Bayern Munchen drejt Barcelonës. Mbrojtësi i Bayern Munchen, David Alaba është gati të ndërrojë destinacionin nga Madridi në Barcleonë. Gazetari gjerman i Bild, ... Read More

Bayerni fiton me rikthim ndaj Dortmundit

06/03/2021

Dramë Allianz Arena. Bayern Munchen ka mposhtur Borussia Dortmundin në një ndeshje spektakolare në kuadër të xhiros së 24-të të Bundesligës. Borussia Dortmund e nisi ... Read More