Tag: Barçës

Barcelona- Real Madrid, formacionet zyrtare

12/01/2022

El Clasico ndërmjet Barcës dhe Realit në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës. Barcelona dhe Real Madridi kanë udhëtuar në Arabinë Saudite për ta zhvilluar përballjen ... Read More

Mallorca – Barcelona, formacionet zyrtare

02/01/2022

Fitorja është objektiv i Barcës ndaj Mallorcas – formacionet zyrtare. Barcelona është mysafire e Mallorcas në Visit Mallorca Estadi për ndeshjen e javës së 20-të ... Read More

Fillon epoka e Xavit, rikthehet posedimi, tiki-taka dhe presioni në lojë të Barcelona

09/11/2021

Xavi Hernández tashmë sundon në Barcelonë. Trajneri i Barçës drejtoi seancën e tij të parë në pozicionin e ri. Xavi dha shembull të mirë në ... Read More

Ylli i Barcelonës nuk e dëshiron Koemanin, po kalon falas te Milani

08/10/2021

Koeman nuk e dëshiron në skuadër: Ylli i Barcës tek Milan ose Juventus falas. Ai u transferua tek Barcelona si një përforcim i rëndësishëm. U ... Read More

Vjen lajmi i vitit për tifozët e Barcelonës

28/05/2021

Laporta jep lajmin e madh për tifozët e Barçës: Jemi afër marrëveshjes me Messin Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta ka dhënë një lajm të madh ... Read More

Barcelona shënon fitoren ndaj Athletic Bilbaos me këtë formacion

31/01/2021

Publikohet lista e lojtarëve të Barçës, rikthehet Sergi Roberto. Barcelona do të ndeshet me Athletic Bilbaon në kuadër të xhiros së 21-të të La Ligas. ... Read More

Barcelona – de Ligt, ky është zhvillimi i pabesueshëm

06/05/2019

Një marrëveshje ishte finalizuar mes Barcës dhe Ajaxit, me Katalanasit që nëshkruan me mesfushorin Frenkie de Jong për 75 milionë eurove. U spekulua se edhe ... Read More

Zëvendës presidenti i Barcës ‘dridh’ Atleticon: Nëse duam, gjejmë paratë për Griezmann

26/04/2019

Zëvendës presidenti i Barcës ‘dridh’ Atleticon: Nëse duam, gjejmë paratë për Griezmann Njësoj sikur afatin e kaluar kalimtar, edhe në prag të afatit të verës, ... Read More

Valverde ka një lajm të gëzueshëm për tifozët e Barcës para ndeshjes ndaj Man Utd

05/04/2019

Valverde ka një lajm të gëzueshëm për tifozët e Barcës para ndeshjes ndaj Man Utd Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka dhënë një lajm shumë ... Read More

Messi fiton tri vendet e para në garën për golin më të bukur në histori!

28/03/2019

Për tifozët e Barçës, ekziston vetëm Messi – vendi i parë i takon Leos për golin më të bukur në histori të Barcelonës, vendi i ... Read More