Tag: Barcelonën

Zidane tani edhe strateg, Reali rrezikon ta humbasë

13/04/2021

Zinedine Zidane, duke mundur Liverpoolin dhe Barcelonën brenda 5 ditësh është shndërruar për opionionistët nga menaxhues në strateg, fjalë që kanë kuptim shumë të ndryshëm. ... Read More

Barcelona përmbys gjithçka në ‘Camp Nou’

03/03/2021

Asgjë nuk është e pamundur për Barcelonën, përmbys gjithçka në ‘Camp Nou’. Barcelona ka përmbysur gjithçka në ‘Camp Nou’ dhe po e mund 3-0 Sevillën. ... Read More

Nis “lufta” mes Juventusit e Barcelonës për yllin e Cityt

27/02/2021

Juventus në ‘luftë’ me Barcelonën për yllin e Man City. Sergio Aguero pritet të largohet nga Manchester City në përfundimin e këtij sezoni dhe dy ... Read More

Neymar po punon shumë, nuk dëshiron ta humbë ndeshjen kundër Barcelonës

26/02/2021

Neymar po punon shumë që të jetë gati për Barcelonën. Mungoi në fitoren e madhe në ‘Camp Nou’ prej 4-1, por Neymar nuk dëshiron të ... Read More

Pasi e mposhti PSG-në, Monaco tallet me Barcelonën

22/02/2021

Monaco tallet me Barcelonën pasi e mposhti PSG-në. Monaco është tallur me Barcelonën në rrjetet sociale, pasi e mposhti Paris Saint-Germainin 2:0 në Ligue 1 ... Read More

Sevilla mposht Barcelonën në ndeshjen e parë

10/02/2021

Sevilla ka mposhtur Barcelonën me rezultat 2-0 në Ramon Sanchez Pizjuan. Sevilla me dominim total ndaj Barcelonës, arrin që ta fitojë ndeshjen e parë gjysëmfinale ... Read More

Ndeshja Sevilla – Barcelona, publikohen formacionet zyrtare

10/02/2021

Do të zhvillohet ndeshja mes Sevillas dhe Barcelonës. Sevilla do të mirëpres Barcelonën në Ramon Sanchez Pizjuan për ndeshjen e parë gjysëmfinale në kuadër të ... Read More

Publikimi i kontratës, Lionel Messi hedh në gjyq të gjithë kupolën drejtuese te Barcelonës

03/02/2021

Lionel Messi nuk ka reaguar publikisht pasi kontrata e tij me Barcelonën doli në media dhe si pasojë e gjithë bota mundi të mësojë se ... Read More

S’ndalet Milani, në negociata me Barcelonën për yllin e madh

20/01/2021

Skuadra e Milanit në negociata me Barcelonën për yllin e madh. AC Milani është duke biseduar me Barcelonën për mbrojtësin Junior Firpo dhe shpreson të ... Read More

I “çmendur” Atletiko, me përmbysje mposht Barcelonën, fiton Superkupën

17/01/2021

Athletic Bilbao mposht Barcelonën dhe fiton Superkupën e Spanjës Atheletic Bilbao ka bërë të ‘çmendurinë’ në finalen e Superkupës së Spanjës kundër Barcelonës. Bilbao ishte ... Read More

Eric Garcia do të rikthehet aty ku u rrit. Arrin akordin me Barcelonën

14/01/2021

Qendërmbrojtësi i Manchester City, Eric Garcia raportohet se ka arritur marrëveshjen me Barcelonën. Që në verë, Garcia ka dashur të largohet dhe nuk ka pranuar ... Read More

Deklarata e fundit e yllit të madh ‘dridhi’ Liverpoolin

07/01/2021

‘Dridhet’ Liverpooli, Wijnaldum refuzon rinovimin e kontratës dhe alarmon Barcelonën. Mesfushori i Liverpoolit, Georginio Wijnaldum ka refuzuar rinovimin e kontratës, që i skadon në qershor. ... Read More