Tag: Atletico

Kjo skuadër kërkon transferimin e Alonsos

24/01/2022

Atletico Madrid, ka identifikuar mbrojtësin e Chelseat, Marcos Alonso si një objektiv transferimi – zbulon Marca. Diego Simeone dëshiron që 31-vjeçari të sigurojë mbrojtje shtesë ... Read More

Luis Suarez drejt Ligës Amerikane

06/01/2022

Koha e Luis Suarezit tek Atletico Madridi thuajse ka mbaruar. Sulmuesi veteran ka pasur vështirësi këtë sezon, ndërsa ka shënuar tetë gola gjithsej. Lajmi për ... Read More

Lamtumirë Atletico, Suarez i befason të gjithë me Ligën ky po dëshiron ta vazhdojë karrierën

04/01/2022

Suarez ka vendosur të largohet nga Atletico Madridi gjatë verës së ardhshme. Sulmuesi uruguaian është në vitin e fundit të kontratës me ekipin spanjoll por ... Read More

Allegri refuzon ta transferojë lojtarin e Barcelonës

31/12/2021

Juventus dhe Barcelona po përpiqen të gjejnë një zgjidhje me Atletico Madrid për Alvaro Morata, por Football Italia i thuhet se Max Allegri refuzoi një ... Read More

“Bomba” e mbrëmjes: Dybala gjen skuadrën e re

14/12/2021

Dybala tek Atletico Madrid, ylli i Los Colchoneros në Torino. Paulo Dybala nuk po arrin që të gjejë rehatinë e duhur në Torino dhe zërat ... Read More

Gabim fatal i zyrtarit të UEFA-s, shorti i Champions League do të rihidhet në orën 15:00

13/12/2021

Skandal në shortin e Champions League. Atlético Madrid reklamoi përballjen me Bayern Munich në 1/8 finale të Champions League, pasi i ka paraprirë një parregullsi ... Read More

Formacinet e mundshme, Atletico Madrid – Milan

24/11/2021

Atletico Madrid – Milan: Analizë, statistika, parashikim dhe formacionet e mundshme. Atletico Madridi është nikoqir i Milanit për përballjen që zhvillohet në kuadër të rrethit ... Read More

Sot luhet ndeshja e çmendur Liverpool – Atletico, formacionet e mundshme

03/11/2021

Liverpool – Atletico: Analizë, statistikë, parashikim dhe formacionet e mundshme. Sonte (e mërkurë) do të zhvillohet super përballja ndërmjet Liverpoolit dhe Atletico Madridit, në kuadër ... Read More

Lacazette befason me klubin e ri

01/11/2021

Lacazette kërkon transferimin te Atletico Sulmuesi i Arsenalit, Alexandre Lacazette, po kërkon të transferohet në Atletico Madrid, raporton Mundo Deportivo. Reprezentuesi francez do të bëhet ... Read More

Nuk pritej, ja kush po e rrëmben Brozovicin

23/10/2021

Atletico Madrid, mund të bëjë një lëvizje tronditëse falas të transferimit 2022 për yllin e Interit, Marcelo Brozovic. Los Rojiblancos ka të ngjarë të forcojnë ... Read More

Befason Chelsea: Vendos për fatin e Saul Niguez

22/10/2021

Saul Niguez do të rikthehet te Atletico Madridi. Mesfushori spanjoll që është i huazuar te Chelsea, nuk ka arritur ta bindë trajnerin Thomas Tuchel me ... Read More

Atletico Madrid- Liverpool, mbyllet pjesa e parë

19/10/2021

Mbyllet pjesa e parë baras mes Atletico Madridit dhe Liverpoolit. Pas 45 minutave gjithçka është e barabartë në “Wanda Metropolitano”. Pjesa e parë e ndeshjes ... Read More