Tag: Arsenal

Molde – Arsenal, formacionet zyrtare

26/11/2020

Janë bërë publike formacinet zrtare për ndeshken Molde – Arsenal. Sonte (e enjte) në kuadër të Ligës së Evropës do zhvillohet ndeshja mes Moldes dhe ... Read More

Milan hyn në garë për dështakun e Interit!

26/11/2020

Agjenti i Christian Eriksen ka filluar të ofrojë klientin e tij të disa ekipe, me AC Milan dhe Arsenal midis klubeve të interesuara. Eriksen ka ... Read More

Arsenal me fitore minimale ndaj Manchester United

01/11/2020

Arsenal ka shënuar fitore 0-1 ndaj Manchester United në ndeshjen e xhiros së shtatë të Premierligës. Skuadra e drejtuar nga Arteta ka marrë tri pikë ... Read More

Moise Kean çmend anglezët/ Thyen karantinën dhe bën festë të shfrenuar

26/04/2020

Pas Arsenal e Tottenham, edhe klubi i Everton përfundon në qendër të mediave angleze teksa lojtari i tyre, Moise Kean ka thyer rregullat e distancimit ... Read More

Arsenal i futet garës për Ake

03/01/2020

23:46 | 2 Janar 2020 23:46 | 2 Janar 2020 Skuadra e Arsenal po interesohet për një mbrojtës. ‘Gunners’ i janë futur garës për shërbimet ... Read More

‘Goal’ zgjedh formacionin e dekadës te Arsenal

16/10/2019

16:12 | 10/16/2019 Edhe pse titujt kanë munguar, te Arsenal gjatë dekadës së fundit kanë luajtur një numër i madh i lojtarëve të njohur. Petr ... Read More

Emery gjen mënyrë interesante për të motivuar Arsenalin, përmend Rafael Nadalin

26/05/2019

23:55 | 05/25/2019 Trajneri i Arsenal, Unai Emery, ka zgjedhur një mënyrë interesante për të motivuar lojtarët e tij. Trajneri spanjoll e ka bërë këtë ... Read More

Arsenal 3:1 Valencia, notat e lojtarëve – Xhaka në mesin e më të mirëve

02/05/2019

Ka përfunduar edhe ndeshja e parë gjysmëfinale në kuadër të Ligës së Evropës, ndërmjet  Arsenal dhe Valencia. Takimin e parë e fituan skuadra vendase, të ... Read More

Arsenal fiton duelin e parë në gjysmëfinalen kundër Valencia, shkon me avantazh në Spanjë

02/05/2019

Arsenal fiton duelin e parë në gjysmëfinalen kundër Valencia, shkon me avantazh në Spanjë Skuadra e Arsenal ka arritur që të shënojë fitore në ndeshjen ... Read More

Formacionet zyrtare: Arsenal – Valencia

02/05/2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Arsenal – Valencia. ‘Gunners’ do të jenë nikoqirët e spanjollëve për ndeshjen e parë gjysmëfinale në kuadër të Ligës ... Read More

ZYRTARE: Ozil zbulon se ku do të luajë në sezonin e ardhshëm

01/05/2019

Mesut Ozil ka këmbëngulur se do të qëndrojë te Arsenal edhe në sezonin tjetër. 30 vjeçari është lojtari më i paguar te Arsenal, por këtë ... Read More

Zyrtare: Denis Suarez humb pjesën e mbetur të sezonit

29/04/2019

Një lajm aspak i mirë është mësuar sot për skuadrën e Arsenal, e cila do të humb yllin e skuadrës për pjesën e mbetur të ... Read More