Tag: Arrat

Rakia e arrës shëron gjëndrën tiroide, përshpejton metabolizmin!

21/02/2021

Likeri shërues që e pëlqejnë bash të gjithë. Arrat shërojnë sëmundje nga më të ndryshme, mirëpo ndihmojnë jashtëzakonisht në problemet e gjëndrës tiroide, fytit, rrugëve ... Read More

Arrat apo bajamet: Kush janë më të shëndetshme?

26/07/2020

Arrat dhe bajamet janë pasura me minerale, vitamina dhe yndyrna të shëndetshme dhe secila prej tyre gjen përdorim në receta të ndryshme. Por cila prej ... Read More

E keni provuar ndonjehere kete kure me 40 kokrra arra te gjelberta? Provojeni sepse keto 2 organe do t’iu falenderojne

02/07/2020

Në treg kanë dalë arrat e gjelbra të pabëra të cilat ofrojnë vlera vërtet të rëndësishme për shëndetin. AgroWeb ju tregon se kur bashkoni arrat ... Read More

Hani pesë arra dhe prisni katër orë për efektin çudibërës

31/12/2019

Arrat konsiderohen si super-ushqim sepse janë të mbushura me vlera ushqyese, duke përfshirë fenolet, vitaminë E, antioksidantë etj.Këto janë disa nga të mirat shëndetësore që ... Read More

Këto janë efektet magjike të ujit të arrave

27/12/2019

Arrat janë shumë të pasura me acidet yndyrore omega-3 të cilat mbrojnë shëndetin e zemrës dhe trurit. Ato e ulin rrezikun e sëmundjeve të trurit, ... Read More

Sa arra duhet të konsumoni në ditë? Kjo është sasia e duhur

07/11/2019

Arrat janë shumë të shëndetshme për organizmin por nëse e teproni me to, do të përballeni me dhimbje koke, fryrje të stomakut dhe diarre. Konsumi ... Read More

Arra dhe rozmarinë për kujtesë të fortë

30/10/2019

Arrat dhe rozmarina përbëjnë recetën ideale të vlerave për një zemër të shëndetshme, kocka të forta, shëndet prej shkencëtari por mbi të gjitha kujtesë të ... Read More

Ja si ndikojnë arrat në nivelin e kolesterolit në gjak!

27/04/2019

Arrat janë të pasura me folate, vitaminë E, dhe shumë yndyrna të mira. Edhe pse janë të larta në kalori, ato nuk kontribuojnë në shtimin ... Read More

Përfitimet shëndetësore nga arrat

20/04/2019

Arrat janë aleatë të vlefshëm të shëndetit tonë mendor dhe i mbajnë simptomat e depresionit larg. Kjo u demonstrua nga një ekip kërkimor i Shkollës ... Read More

Recetë unike për rinim: Freskoni çdo qelizë në trupin tuaj!

14/04/2019

Arrat e mbira kanë 1000 herë vlerë më të madhe se arrat e zakonshme Të gjithë me siguri keni dëgjuar për grurin e mbirë dhe ... Read More

Arrat i bëjnë mirë trurit, e mbrojnë nga depresioni

08/04/2019

Arrat janë aleatë të vlefshëm të shëndetit tonë mendor dhe i mbajnë simptomat e depresionit larg. Kjo u demonstrua nga një ekip kërkimor i Shkollës ... Read More

Theu me sëpatë arrat e kokosit mbi trupat e asistenteve, derisa lëvizte me sy mbyllur (Video)

14/02/2019

Arrat e kokosit që ndodheshin mbi trupat e tri asistenteve, një burrë i theu me sëpatë, teksa i kishte sytë tërësisht të mbyllur. Shumë njerëz ... Read More