Tag: Armando

Nisin negociatat për Brojën, familja e sulmuesi kuqezi të “dashuruar” me Southampton

18/01/2022

Një ditë më parë, Thomas Tuchel foli për herë të parë të Armando Brojën, lojtar që është në pronësi të Chelsea. Tekniku i bluve foli ... Read More

“Broja luan për skuadrën, e dashuroj atë lloj lojtari”, ish-trajneri i Totenhemit i magjepsur nga shqiptari

15/01/2022

Armando Broja duket se është në vëmendjen e të gjithëve. Këtë radhë nga Anglia, me paraqitjet e tij është surprizuar ish-trajneri i Totenhemit dhe Aston ... Read More

Fiorentina e mund me dramë Napolin për të arritur çerekfinalen në Kupën e Italisë

13/01/2022

Dramë në stadiumin “Diego Armando Maradona” i takoi Fiorentinës. Ndeshje plot emocione është zhvilluar në stadiumin “Diego Armando Maradona”. Janë dashur 120 minuta lojë që ... Read More

Festë me shqiponjë e Brojës në sy të pronarit serb të klubit

12/01/2022

Armando Broja është konfirmuar si sulmuesi më i mirë shqiptar i momentit. 20-vjeçari ka dëshmuar se ka të ardhme të ndritur në Premier League, duke ... Read More

Performanca e Brojës ka mahnitur edhe shokët e skuadrës

03/01/2022

Armando Broja po kalon një formë të shkëlqyer me ekipin anglez të Southampton. Forma e tij ka detyruar trajnerin Hasenhuttl ta konsiderojë sulmuesin tonë si ... Read More

Një vit nga vdekja e Maradonës

25/11/2021

25 nëntor 2020, ora 17:30, nga Argjentina shpërndahet lajmi se Dieago Armando Maradona ka ndërruar jetë. Ishte një pasditë e ftohtë në Champions League. 25 ... Read More

Broja i dëmtuar? Trajneri Hasenhuttl zbulon gjendjen e sulmuesit

18/11/2021

Armando Broja është kthyer një lojtarin më të përfolur të Kombëtares. Të gjithë prisnin që sulmuesi kuqezi të zbriti në Wembley për të bërë realitet ... Read More

Asgjë për tu shqetësuar për Brojën, trajneri i Sauthemptonit jep lajmin e madh

18/11/2021

Sulmuesi i Kombëtares, Armando Broja si duket ka lënë pas dëmtimin dhe është rikthyer në stërvitje me Sauthemptonin. Sulmuesi shqiptar nuk ishte pjesë e ekipit ... Read More

Ngjarjet e tensionuar në “Përputhen”, reagon edhe Andi Shehu

07/11/2021

Mbrëmë në Prime e Përputhen, ka pasur ngjarje të papritura. Andi (Armando) Shehi është një nga ish-konkurrentët më të bujshëm të Për’puthen 2. Ai u ... Read More

Mësohet se sa do të mungojë Armando Broja

24/10/2021

Armando Broja u lëndua ndaj Burnleyt. Armando Broja është duke kaluar nëpër një formë të shkëlqyer në Ligën Premier me Southamptonin. Sulmuesi shqiptar ka shënuar ... Read More

“Shqiponja” Broja shënoi përsëri, shihni statistikat dhe vlerësimin e yllit të ri të Shqipërisë

23/10/2021

Armando Broja arriti sot të shënonte golin e tij të dytë në Premier Ligë, në të dytën ndeshje radhazi si titullar. Një arritje e veçantë ... Read More

Emocionet e Brojës pas golit të parë në Premier Ligë: E kam ëndërruar që kur isha 3 vjeç

16/10/2021

Armando Broja e ëndërronte golin e tij të parë në Premier Ligë që kur ishte fëmijë. Këtë e ka pohuar vetë mbrojtësi pas ndeshjes që ... Read More