Tag: Argjentinasi

PSG do të jetë pa dy yjet kryesore të skuadrës ndaj Clermontit

10/09/2021

Në prag të ndeshjes së vlefshme për xhiron e pestë të Ligue 1, trajneri i PSG-së, argjentinasi Mauricio Pochettino, bëri një analizë të situatës se ... Read More

Roma e largoi, Pastore gjen ‘strehë’ në La Liga

04/09/2021

Javier Pastore nuk ka humbur kohë dhe ka gjetur ekipin e ri. Argjentinasi është transferuar tek Elche si lojtar i lirë.32-vjeçari u largua nga Roma ... Read More

LAJMI I FUNDIT: Leo Messi sonte pritet të arrijë në Paris

09/08/2021

Arrihet marrëveshja në parim mes Messit dhe PSG-së, argjentinasi sonte pritet të arrijë në Paris Lionel Messi dhe Paris Saint-Germain raportohet se tashmë kanë arritur ... Read More

Pas largimit zyrtar nga Barça, Messi vjen me një mesazh prekës

08/08/2021

Lionel Messi, përfundimisht nuk do të jetë më pjesë e Barcelonës. Sot, argjentinasi përmes një konference i ka dhënë lamtumirën ekipit blaugran ku kaloi 20 ... Read More

“Ju a po talleni me ne?”, zbulohet arsyeja pse u thye raporti ndërmjet Barcelonës dhe Leo Messit

07/08/2021

Kapitulli i Lionel Messit ka përfunduar në Barcelonë. Argjentinasi po afrohet gjithnjë e më shumë një marrëveshjeje me Paris Saint-Germain pas largimit nga “Camp Nou”, ... Read More

Punë e kryer: Icardi niset për Itali

17/06/2021

Icardi bën gati valixhet: Argjentinasi rikthehet në Serie A. Mauro Icardi drejt rikthimit në Itali! Sulmuesi i PSG, Mauro Icardi sipas të gjitha gjasave do ... Read More

Milan në aksion, po synon transferimin e Mauro Icardit

17/05/2021

AC Milan do provojë të nënshkruajë me sulmuesin e PSG-së, Mauro Icardi në verë. Argjentinasi do largohet nga “Parisienët” në fund të sezonit edhe pse ... Read More

Konfirmohet lëndimi i Messit, kaq ditë do mungojë

27/12/2020

Barcelona konfirmon lëndimin e Messit. Argjentinasi ka pësuar lëndim në kofshën e këmbës së djathtë, përcjellë lajmi.net. Barcelona konfirmoi se Messi do mungojë në ndeshjen ... Read More

Pas 4 testeve pozitiv, Dibala shërohet nga Koronavirus: Fytyra ime tregon gjithçka

06/05/2020

Më në fund është zyrtare: Paulo Dibala është shëruar. Argjentinasi, informon Juventusi nëpërmjet një komunikate zyrtare, “ka kryer testin e dyfishtë sipas protokollit me testet ... Read More

Sulmuesi i zhdukur Emiliano Sala kishte luajtur me Lorik Canën dhe Emir Lenjanin – te Nantes e kujtojnë si i qetë dhe i edukuar

22/01/2019

Blerja e fundit e klubit britanik Cardiff City, argjentinasi Emiliano Sala është zhdukur, ku aeroplani i tij i nisur nga Franca për në Uells është ... Read More