Tag: argjentinas

Hernan Crespo, trajneri i ri i ekipit të rinjohur

12/02/2021

Hernan Crespo do të jetë trajneri i ri i Sao Paulo, me klubin që e ka konfirmuar emrin e ti. Ish futbollisti argjentinas po bën ... Read More

A ka Atletico Madrid dyshime në Simeonen?

07/01/2021

Atletico Madrid nuk ka dyshime në Simeonen duan rinovimin me teknikun argjentinas. Atletico Madrid nuk ka dyshime lidhur me të ardhmen e trajnerit Diego Simeone ... Read More

Barcelona merr lajmin e keq nga Martinez

27/12/2020

Lautaro Martinez nuk mendon për Barcelonën. Sulmuesi argjentinas, i cili u kthye te goli në udhëtim te Verona pas një muaji “agjërim”, nuk e ka ... Read More

Napoli “pushtohet” nga qirinjtë në nder të veprës së Diego Maradonës

25/11/2020

Sot në moshën 60-vjeçare ka vdekur legjenda e futbollit argjentinas dhe atij botëror, Diego Maradona. Maradona kishte një lidhje të fortë me klubin e Napolit në Itali, qysh nga dita ... Read More

Pochettino ia bën këtë të keqe Barcelonës

07/11/2020

Pochettino ‘injoron’ Barcelonën. Trajneri argjentinas, Mauricio Pochettino thuhet se favorit një lëvizje te Manchester Unitedi përpara Barcelonës. Pochettino është tash e gati një vit i ... Read More

Diego Maradona në gjendje të rëndë shëndetësore, do t’i nënshtrohet operacionit në tru

03/11/2020

Diego Maradona do t’i nënshtrohet operacionit në tru. Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Maradona do t’i nënshtrohet një operacioni në tru pas pranimit në spital. ... Read More

Lajmi i fundit: Maradona shtrihet në spital

03/11/2020

Maradona shtrihet në spital. Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Maradona, është shtruar në spital. Mjeku personal i tij, Leopoldo Luque, ka njoftuar se pacienti i ... Read More

Juve – Dybala, vjen lajmi i papritur

19/10/2020

Juventus dhe Dybala diskutojnë për të ardhmen. Kontrata aktuale e sulmuesit argjentinas me klubin italian skadon në vitin 2022 Juventusi nuk ia ka ofruar ende ... Read More

Në luftë me Covid-19, Paulo Dybala rikthehet të stërvitet

14/04/2020

Dy fotografi që thonë shumë: Paulo Dybala është rikthyer të stërvitet. Fantazisti argjentinas ka publikuar në rrjetet sociale disa imazhe teksa shihet i buzëqeshur dhe ... Read More

Icardi do të largohet nga Interi vetëm për këtë skuadër

22/08/2019

21:22 | 08/22/2019 Saga e Mauro Icardin po vazhdon pa ndonjë përparim konkret. Sulmuesi argjentinas ka qenë i lidhur me një largim nga Interi gjatë ... Read More

Burri detyrohet t’i paguajë gruas pas divorcit 160 mijë euro, si kompensim për punët e shtëpisë

20/06/2019

Një burrë argjentinas është detyruar t’i paguajë ish-grus së tij gati 160 mijë euro, pasi ajo karrierën e saj për të rritur fëmijët dhe për ... Read More

“Jam Edon Zhegrova, nuk jam Lionel Messi”

19/04/2019

Edon Zhegrova ka refuzuar të krahasohet me Lionel Messin. Ylli argjentinas, Lionel Messi, konsiderohet si më i miri i të gjitha kohërave në futboll. Jo ... Read More