Tag: ardhja

Hernandez te Man City? Sqaron gjithçka ylli i rossonerëve

13/09/2021

Që nga ardhja e tij nga Real Madridi dy vjet më parë, Theo Hernandez është bërë një lojtar kyç për AC Milan. Sezoni i ri ... Read More

Shemi: Goran Bregoviq është dashur të ftohet nga Kosova, të këndojë mu në qendër të Prishtinës

09/08/2021

Ardhja e Goran Bregoviq ka ngjallur reagime të shumta, por pavarësisht kësaj ftesa e tij nuk është anuluar. Por, ka nga ata qe nuk pajtohen ... Read More

Ardhja e këngëtarit serb për festën e Birrës në Korçë, Lorik Cana paralajmëron diçka të papritur

06/08/2021

Ardhja e këngëtarit serb Goran Bregovic, në festën e Birrës në Korçë ka irrituar shumë këngëtar dhe njerëz publikë. Kjo për faktin se ai më ... Read More

 “Do bëhesh pishman kur të rritesh”/ Djali i Veliajt “refuzon” Dua Lipën

26/07/2021

Ardhja e Dua Lipës në Shqipëri ka qenë lajmi kryesor i ditëve të fundit në media.Këngëtarja shqiptare me famë botërore, pasi vizitoi Bashkinë e takoi ... Read More

Milania sheh ‘hajrin’ Mourinhos, transferon yllin e Serie A

05/05/2021

Ardhja e Mourinhos, Milan do transferojë yllin e Serie A shkaku i tij. Jose Mourinho tek Roma do të ndryshojë shumë gjëra në merkaton e ... Read More

Milan marrëveshje të re me Chelsean për yllin e madh

03/03/2021

Milan marrëveshje të re me Chelsean. Duket se ardhja e Fikayo Tomorit tek Milan do të sjellë edhe përfitime tjera në merkaton e Rossonerëve. Kjo ... Read More

E pranon Gazidis: Për Ibran nuk vlejnë të gjitha rregullat

10/02/2021

Zlatan Ibrahimoviç i ka dhënë zemër Milanit qe ka ardhja e tij. Ivan Gazidis thotë se për Zlatan Ibrahimovic “nuk vlen çdo rregull” pasi që ... Read More

Numerologjia, pse është e rëndësishme dita e sotme

12/12/2020

01:30 | 12 Dhjetor 2020 Ardhja e dhjetorit, muajit të fundit të 2020-ës është një arsye më vete për të festuar. Këtë muaj festash, mos ... Read More

Transferimi i ri i Tottenhamit rezulton pozitiv me COVID-19

16/11/2020

Ardhja e re e Tottenham Hostpur, Matt Doherty, ka rezultuar pozitiv në testin për COVID-19. Mbrojtësi i krahut të djathtë u transferua te skuadra angleze ... Read More

“Alkooli po më shkatërronte dita-ditës”, rrëfehet Kastro Zizo: Ja përse hoqa dorë

30/09/2020

Kastro Zizo u bë baba për herë të tretë pak kohë më parë dhe ardhja në jetë e Dantes e bëri të reflektonte.  Në një ... Read More

Si ta ‘ruani’ dashurinë me partnerin edhe pasi të bëheni prindër?

09/10/2019

Të bëhesh prind është një nga përvojat më mrekullueshme të jetës. Ardhja në jetë e një fëmijë sigurisht që i gëzon të dy prindërit. Mirëpo, ... Read More

Si ta mbani dashurinë gjallë me partnerin edhe pasi të bëheni prindër?

23/07/2019

Të bëhesh prind është një nga përvojat më mrekullueshme të jetës. Ardhja në jetë e një fëmijë sigurisht që i gëzon të dy prindërit. Mirëpo, ... Read More