Tag: antiCovid

Shyhrete Behluli merr vaksinën anti-covid, gjesti i saj bie në sy

12/07/2021

Shyhrete Behluli merr vaksinën anti-Covid Këngëtarja e famshme kosovare, Shyhrehte Behluli ka marr vaksinën anti-Covid. Ajo është parë në qendrën e vaksinimit, teksa shihet me ... Read More

Studimi amerikan zbulon se a ndikojnë vaksinat kundër koronavirusit në fertilitet

05/06/2021

Frika se vaksinat anti-Covid mund të ndikojnë negativisht në fertilitet, kanë bërë që shumë njerëz t’i refuzojnë. Sipas Healthline, këtë e vërtetojnë edhe disa studime ... Read More

Loredana merr vaksinën kundër koronavirus

25/05/2021

Reperja e njohur shqiptare, Loredana ka bërë ditën e sotme vaksinën anti-Covid. Lajmin e ka dhënë vetë ajo përmes një postimi në Instastory, ku ka ... Read More

Ja çka përmban vaksina anti-COVID

18/05/2021

Çka përmban vaksina anti-COVID? Një numër i madh i njerëzve në botë kanë marrë vaksinën anti-COVID, por sigurisht pak prej tyre e dinë se cilët ... Read More

Valdrin Sahiti tregon për efektet pasi mori vaksinën antiCovid

23/04/2021

Stilisti kosovar tregon për efektet pasi mori vaksinën antiCovid. Stilisti i njohur, Valdrin Sahiti, është vaksinuar para disa ditësh me vaksinën AstraZeneca në stadiumin “Air ... Read More

Ata që e marrin vaksinën anti-covid, duhet ta ndalojnë rreptësisht këtë gjë!

04/01/2021

Konsumi i alkoolit pas vaksinimit me dozën anti-covid, do të bëjë vaksinën të paefektshme sepse do të ulë reagimin e imunitetit. Njerëzit të cilët marrin ... Read More

Me 26 dhjetor arrin në Kroaci vaksina anti-Covid

20/12/2020

Vaksina anti-Covid e Pfizerit do të arrijë në Kroaci më 26 dhjetor. Vaksina anti-Covid e Pfizer/BioNTech do të arrijë në Kroaci më 26 dhjetor, ndërsa ... Read More

Këto janë nëntë gjërat që mund të shkojnë keq me vaksinat e reja anti-Covid

13/12/2020

Nëntë gjërat që mund të shkojnë keq me vaksinat e reja anti-Covid Mendoni pak për arritjen që është shënuar. Brenda një muaji nga shfaqja e ... Read More

Vaksina ka efekt pas kaq dite

12/12/2020

Efekti mbrojtës i vaksinës anti-Covid nis 15 ditë pas injektimit dhe do të zgjasë të mesatarisht një vit. Gjithashtu, edhe personat që vuajnë nga alergjitë ... Read More

Ja sa kohë pas infektimit nis efekti i vaksinës kundër COVID-19?

12/12/2020

Sa kohë pas infektimit nis efekti i vaksinës kundër COVID-19? Efekti mbrojtës i vaksinës anti-Covid nis 15 ditë pas injektimit dhe do të zgjasë të ... Read More

Cilat janë efektet anësore të vaksinës Pfizer BioNTech?

08/12/2020

Në disa vende të botës ka filluar vaksinimi i qytetarëve me vaksinën anti-Covid. Rregullatorët e vaksinave të SHBA publikuan sot vështrimin më të hollësishëm deri ... Read More

OBSH kërkon nga udhëheqësit e Samitit G20 të ndajnë vaksinat antiCovid në mënyrë të drejtë

21/11/2020

OBSH kërkon të ndajnë vaksinat antiCOVID në mënyrë të drejtë. Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë,Tedros Adhanom Ghebreyesus, u bëri thirrje udhëheqësve botërorë ... Read More