Tag: anglez

Manchester City nënshkruan me yllin e madh

07/04/2021

Manchester City ‘blindon’ De Bruynen me kontratë të re. Klubi anglez, Manchester City ka konfirmuar se Kevin De Bruyne ka nënshkruar një kontratë të re ... Read More

United përballet me një dënim të madh nëse nuk rinovon kontratën e Cavanit

27/02/2021

Man Utd përballet me një dënim të madh nëse nuk rinovon kontratën e Cavanit. Klubi anglez, Manchester Unitedi përballet me një tarifë dënimi nëse nuk ... Read More

Lojtari i Romës i thotë ‘JO’ West Hami

25/01/2021

Dzeko refuzon transferimin tek ekipi anglez. Agjenti i Edin Dzekos, Tullio Tinti ishte në Trigoria sot pasi sulmuesi i Romës dëshiron të largohet nga klubi ... Read More

Aston Villa ndalon stërvitjet shkaku i koronavirusit, rrezikohet ndeshja ndaj Liverpool

07/01/2021

Aston Villa ndalon stërvitjet shkaku i COVID-19. Klubi anglez, Aston Villa, ka konfirmuar se ka ndaluar stërvitjet e ditës se sotme shkaku i COVIC-19. Aston ... Read More

Anulohen stërvitjet, klubi i Premierligës goditet nga koronavirusi

01/12/2020

Klubi i Premierligës goditet nga koronavirusi, anulohen stërvitjet. Koronavirusi e ka goditur klubin anglez të Neëcastle United. Seancat e fundit stërvitore janë anuluar dhe i ... Read More

Tottenham – Manchester City, formacionet zyrtare të derbit angle

21/11/2020

Formacionet zyrtare të derbit anglez: Tottenham – Manchester City. Sonte (e shtunë) do zhvillohet ndeshja interesante mes Tottenhamit dhe Manchester Cityt, e vlefshme për xhiron ... Read More

Refuzoi kontratën 10-vjeçare nga Barcelona, mesfushori anglez zbulon ‘çmendurinë’

12/11/2020

Mesfushori anglez zbulon ‘çmendurinë’, refuzoi kontratën 10-vjeçare nga Barcelona. John Bostock ka zbuluar se më herët ka pasur ofertë për të nënshkruar kontratë 10-vjeçare me ... Read More

Derby – Cardiff: Alarm urgjence në Angli, tifozët dhe lojtarët evakuohen nga stadiumi

13/09/2019

22:15 | 09/13/2019 Një ngjarje  e pazakontë ka ndodhur sot në futbollin anglez, para fillimit të takimit mes Derby dhe Cardiff. Lojtarët e Derby dhe ... Read More

Van Dijk ka një mesazh për Harry Maguire

06/08/2019

16:45 | 08/06/2019 Virgil van Dijk i ka uruar fat Harry Maguire, pasi reprezentuesi anglez është bërë mbrojtësi më i shtrenjtë në histori të futbollit. ... Read More

Formacionet zyrtare: Huddersfield Town – Manchester United

05/05/2019

Në xhiron e 37-të të kampionatit elitar anglez, skuadra e Man Utd do të luaj në udhëtim tek Huddersfield, shkruan lajmi.net. Në këtë ndeshje, lojtarët ... Read More

Bielsa pagoi 200 mijë funte pasi bëri spiunazh

03/05/2019

Çështja e spiunazhit të Bielsas ishte kthyer në temë kryesore në futbollin anglez dhe nuk shpëtoi pa u ndëshkuar nga FA. Trajneri argjentinas ka bërë ... Read More

Owen bën parashikimin e rezultatit për derbin Man Utd – Man City

24/04/2019

Sulmuesi i njohur anglez, Michael Owen, ka bërë parashikimin e tij para derbit mes Manchester United dhe Manchester City. Këto dy skuadra të mërkurën mbrëma ... Read More