Tag: Angeles

Rita Ora e do ushqimin shqiptar, i kërkon nënës recetën për gjizë me speca

22/07/2021

Rita Ora në Los Angeles i kërkon nënës recetën për gjizë me speca. Kushdo që të jesh në jetë dhe kudo në botë të jesh, ... Read More

Çifti më i ri i showbizit? Angelina Jolie dhe The Weeknd “kapen mat” së bashku

02/07/2021

Një romancë e re duket se po ndodh në Los Angeles, mes Angelina Jolie dhe The Weeknd. Dyshja janë parë së fundmi  duke darkuar në ... Read More

Anxhelina Hadërgjonaj braktis SHBA, ja arsyeja përse u kthye në Shqipëri

21/04/2020

Këngëtarja Anxhelina Hadërgjonaj prej kohësh ka jetuar në Shtet e Bashkuara të Amerikës, Los Angeles. Mirëpo së fundmi për shkak të situatës së krjuar nga ... Read More

Kjo është pasuria e LeBron James

19/04/2019

Ylli i NBA, i cili luan me Los Angeles Lakers, LeBron James, ka një pasuri ‘marramendëse’. Për çudi, në 16 sezone të luajtura në NBA, ... Read More

NBA: Lakers ndajnë rrugët me trajnerin Walton

12/04/2019

Skuadra e Los Angeles Lakers ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin e deritanishëm, Luke Walton. Lakers të udhëhequr nga Walton në pankinë dhe LeBron James në ... Read More

Ibra shënon gol të bukur në fitoren e LA Galaxy në MLS

06/04/2019

Zlatan Ibrahimovic ka qenë edhe njëherë vendimtar për skuadrën e tij Los Angeles Galaxy. Sulmuesi suedez i ka siguruar fitoren klubi bardhekaltër në udhëtim te ... Read More

Alarmohet NBA: Durant mund t’i bashkohet skuadrës së Lakers

01/04/2019

Los Angeles Lakers mund të bëjnë një lëvizje të madhe në fund të këtij sezoni, gjatë verës. Raportimet e fundit nga SHBA bëjnë të ditur ... Read More

Skandal në SHBA: Prindër të pasur, aktorë e sportistë, kanë paguar miliona për regjistrimin e fëmijëve të tyre në universitet prestigjioze – FBI arreston 38 persona

13/03/2019

Disa personalitete të njohura janë arrestuar në Los Angeles, për shkak të mashtrimeve për regjistrimet e fëmijëve në fakultetet prestigjioze amerikane, si Yale, Georgetown, Stanford ... Read More

LeBron James e lë pas Michael Jordanin në listën e koshashënuesve më të mirë në NBA

07/03/2019

LeBron James ka arritur një sukses në aspektin personale, megjithëse skuadra e Los Angeles Lakers është gjithnjë e më larg sigurimit të një bilete për ... Read More

Reggie Miller: LeBron James duhet të përfundojë së luajturi këtë sezon

05/03/2019

Los Angeles Lakers duket se do të mbetet jashtë fazës së “play-off” të ligës më të fortë të basketbollit në botë, NBA. Edhe pse skuadra ... Read More

Lakers humbin edhe nga Phoenix, fitore e Golden State ndaj Philadelphias

03/03/2019

Los Angeles Lakers janë shumë pranë që të mbesin jashtë playoffit pas humbjes së radhës nga Phoenix Suns në udhëtim me rezultat 118-109. LeBron James ... Read More

Mirud pjesë e “Grammys Awards”, shfaqet me veshje interesante

14/02/2019

Të dielën në Los Angeles u mbajt nata finale e ceremonisë të ndarjes së çmimeve, “Grammy Awards”. Edhe ky edicion ka zgjuar vëmendjen e publikut, ... Read More