Tag: Andrea

Pirlo i lumtur, lajme të mira para ndeshjes me Interin

14/01/2021

Buzëqesh Pirlo, lajme të mira para ndeshjes me Interin. Andrea Pirlo mund të jetë i lumtur me lajmet e fundit të stafit mjekësor të Juventus. ... Read More

Itali/ Shqetësim për Andrea Pirlon përpara ndeshjes me Interin

12/01/2021

Një nga lojtarët më të rëndësishëm për Juventusin e Andrea Pirlos është Paulo Dybala. Argjentinasi ka pësuar një dëmtim ndoshta të rendë gjatë ndeshjes me ... Read More

Infektohet me koronavirus, ylli i Juventusit mungon kundër Juventusit

05/01/2021

Milan dhe Inter do të takohen nesër në San Siro. Trajneri i Juventusit Andrea Pirlo nuk ka pasur përgatitjet më të përsosura për ndeshjen e ... Read More

Para ndeshjes me Udinesen, Pirlo del me një deklaratë të papritur

02/01/2021

Pirlo thotë se mbyllën vitin në mënyrë të gabuar. Trajneri i Juventus, Andrea Pirlo, ka folur për mediat në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj ... Read More

Ky pritet të jetë transferi i parë i Juventusit në janar

01/01/2021

Juventus konsideron transferimin e Pelle në janar. Skuadra e Andrea Pirlos nuk ka përformuar si duhet deri me tani në Serie A dhe thuhet se ... Read More

Pirlo në aksion, transferon yllin e Chelseas

30/12/2020

Pirlo transferon yllin e Chelseas. Andrea Pirlo po sheh një mundësi të artë për të transferuar nga Chelsea Antonio Rudigerin. Gjermani ka disa javë që ... Read More

Pas kthimit nga Dubait, Ronaldo futet në izolim

28/12/2020

Ronaldo, në izolim pas kthimit nga Dubai. Andrea Pirlo nisi punën me futbollistët e tij në Continassa këtë pasdite për seancën e parë stërvitore pas ... Read More

Juventusi kërkon sulmues, tre emra në listën e bardhezinjëve

25/12/2020

Juventusi humbi keq kundër Fiorentinës, duke konfirmuar problemet e mëdha në skuadrën e Andrea Pirlos. Crisitano Ronaldo shënon rregullisht, ndërsa edhe Alvaro Morata nuk është ... Read More

Presidenti i Juves i reagon Dybalas për rinovimin e kontratës

14/12/2020

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, i është kundërpërgjigjur Paulo Dybalas rreth rinovimit të kontratës. Ai shënoi golin e parë në Serie A këtë sezon kundër ... Read More

Kur ndihet ndikimi i vaksinës kundër koronavirusit? Flet eksperti italian

07/12/2020

Eksperti italian tregon se kur ndihet ndikimi i vaksinës kundër koronavirusit. Andrea Crisanti është një nga epidemiologët kryesorë të Italisë. Ai ishte ideatori i strategjisë ... Read More

Dybala kritikohet mga Pirlo

25/11/2020

Pirlo e kritikon Dybalan: Paulo nuk luajti mirë. Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, e ka kritikuar Paulo Dybalan për paraqitje të dobët në fitoren e ... Read More

Pirlo, trajneri me startin më të keq në epokën e Agnellit te Juventusi

30/10/2020

Juventus: Pirlo, trajneri me startin më të keq në epokën e Agnellit. Andrea Pirlo ka shënuar startin më të keq të një trajneri të Juventusit ... Read More