Tag: Amsterdam

De Ligt akoma i hapur për një transferim tek Man Utd

17/05/2019

20:30 | 05/17/2019 Qendër mbrojtësi i Ajax Amsterdam, Matthijs De Ligt, është ne mesin e lojtarëve më të përfolur, para afatit kalimtar të verës. Në ... Read More

E konfirmon Ajax, ylli i skuadrës do të largohet gjatë verës

17/05/2019

17:00 | 05/17/2019 Skuadra e Ajax Amsterdam ka konfirmuar se edhe një tjetër yll do t’i largohet skuadrës gjatë merkatos së verës. Pas Frenkie de ... Read More

De Ligt tek Barca? Ja çfarë mendon legjenda holandeze për një lëvizje të tillë

16/05/2019

23:03 | 16 Maj 2019 23:03 | 16 Maj 2019 Tinejxheri i Ajax Amsterdam, Matthijs De Ligt është nga lojtarët që po merr vëmendjen më ... Read More

Brian Brobbey, 17-vjeçari i Ajax që pritet të jetë ylli i ardhshëm në futboll

14/05/2019

14:50 | 14 Maj 2019 14:50 | 14 Maj 2019 Ajax Amsterdam njihet ndër vite për prodhimin e talentëve të rinj, dhe një gjë e ... Read More

De Ligt flet para ndeshjes së kthimit ndaj Tottenham: Jam shumë i fokusuar

03/05/2019

21:30 | 3 Maj 2019 21:30 | 3 Maj 2019 Kapiteni i Ajax Amsterdam, Matthijs De Ligt, ka dhënë mendimin e tij mbi ndeshjen e ... Read More

Tagliafico arrin marrëveshje me Ajax, ‘nervozon’ Arsenalin dhe Atleticon

03/05/2019

17:21 | 3 Maj 2019 17:21 | 3 Maj 2019 Mbrojtësi anësor i Ajax Amsterdam, Nicolas Tagliafico duket se ka vendosur për të ardhmen e ... Read More

Hakim Ziyech ka një klauzolë lirimi tejet qesharake

01/05/2019

Ajax Amsterdam mbetet ekipi më befasues i këtij edicioni në Ligën e Kampionëve, me holandezët që kanë mbështeten kryesisht në lojtarët e rinj. Pas fitoreve ... Read More

Ten Hag: Nuk ka avantazh të padrejtë të Ajax

29/04/2019

Trajneri i Ajax Amsterdam, Eric Ten Hag, ka dhënë disa komente në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve. Ajax do të ketë përballë skuadrën ... Read More

Në pritje të marrëveshjes finale, “Sport” zbulon klubin e ri të De Ligt

29/04/2019

"Sport" zbulon emrin e klubit të ri të mbrojtësit fantastik të Ajax Amsterdam, Matthijs De Ligt. Matthijs De Ligt është aktualisht një prej futbollistëve më ... Read More

Inter i bashkohet garës për Ziyech

22/04/2019

Ylli i Ajax Amsterdam, Hakim Ziyech ka përfunduar në radarin e shumë gjigantëve të futbollit evropian. Pas paraqitjeve fenomenale me skuadrën e Ajax, si në ... Read More

Milan kërkon Van de Beek, bëhet pishman kur mëson çmimin e lojtarit

22/04/2019

Skuadra e Milanos ka shfaqur interesim për yllin e Ajax Amsterdam, Donny Van de Beek. Mesfushori i skuadrës holandeze ka qenë i jashtëzakonshëm këtë edicion, ... Read More

Ten Hag vendos për të ardhmen, shuan dilemat e mëdha

18/04/2019

Trajneri i Ajax Amsterdam, Eric Ten Hag, është ai që ka tërhequr vëmendje të madhe me sukseset e fundit të tij. Ten Hag dhe lojtarët ... Read More