Tag: ALSAT

BE-ja përshëndet lidhjen e fortë të Ukrainës me demokracinë pas fitores së Zelensky

22/04/2019

Alsat 2019-04-22T11:19:53+02:00 Liderët kryesorë të Bashkimit Europian uruan sot komedianin, Volodymyr Zelensky pas fitores së tij në presidencialet në Ukrainë, pasi vlerësuan se procesi zgjedhor ... Read More

99.95% e votave të numëruara, Pendarovski udhëheq me 4.582 vota më tepër se Siljanovska

22/04/2019

Alsat 2019-04-22T01:33:08+02:00 Në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale forcat do ti masin kandidati i mbështetur nga koalicioni qeverisës Stevo Pendarovski dhe kandidatja Gordana Siljanovska-Davkova ... Read More

Vrasje misterioze në Opajë të Likovës

22/04/2019

Alsat 2019-04-22T01:15:20+02:00 Rreth orës 21:00 në fushat e fshatit Opajë të Komunës së Likovës janë gjetur dy trupa pa jetë. Njëra nga kufomat është e ... Read More

Zaev: Bëj thirrje për bashkim të madh në raundin e dytë

22/04/2019

Alsat 2019-04-22T00:51:37+02:00 Stevo Pendarovski i fitoi 321.201 vota kundrejt 316.872 të Gordana Siljanovska Davkovas dhe 79.169 vota të Blerim Rekës, kumtoi sonte kryeministri Zoran Zaev ... Read More

MOST: Pendarovski ka fituar 44,47 për qind përkundër Siljanovska-Davkovës me 44,32 për qind

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T23:46:34+02:00 Stevo Pendarovski fitoi 44,47 për qind përkundër Gordana Siljanovska-Davkovkës e cila fitoi 44,32 për qind të votave nga votuesit që sot votuan në ... Read More

Mickoski: Kemi fituar, pranvera maqedonase po vjen

21/04/2019

  Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski nga shtabi i VMRO-DPMNE-së ka shpallur fitore në zgjedhjet presidenciale. “Kemi fituar dhe kjo është fitore e gjithë juve ... Read More

Siljanovska: Beteja sapo ka filluar

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T23:04:08+02:00 Kandidatja për president nga radhët e VMRO-DPMNE-së Gordana Siljaniovska-Davkova në konferencën për shtyp nga selia e partisë falemneroi VMRO-në dhe koalicionit për mbështetjen ... Read More

Agolli pranon humbjen në Dibër, i uron fitoren Dukës

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T22:28:57+02:00 Kandidati për kryetar të Komunës së Dibrës, Arben Agolli nga Aleanca për Shqiptarët pranoi humbjen në zgjedhjet e sotme të parakohshme lokale për ... Read More

78,43 % e votave të numëruara, udhëheq Pendarovski me 42,56 %, Siljanovska 41,74 e Reka 11,45

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T22:15:59+02:00 Sipas rezultateve të para të publikuara në faqen e internetit të KSHZ-së, prej 78,43 % e votave të numëruara, kryeson kandidati presidencial i ... Read More

Sela: Shqiptarët u shprehen qartazi, janë të pakënaqur

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T22:04:54+02:00 Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela,  në një konferencë për shtyp së bashku me aleatin e tij të Besës, Bilal Kasami dhe ... Read More

Duka shpall fitore në Dibër

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T21:49:35+02:00 Sipas informacioneve fillestare nga Shtabi zgjedhor i degës së Dibrës së BDI-së, kandidati i kësaj partie, Hekuran Duka është kryetari i ri i ... Read More

Kiracovski: Presim fitoren e Pendarovskit

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T21:35:21+02:00 Shefi i shtabit të kandidatit për president Stevo Pendarovski, Aleksander Kiracovski tha se pas numërimit të më shumë se gjysmës së vendvotimeve, sipas ... Read More