Tag: Alexandre

Arrihet marrëveshja, Pato zyrtarizohet të klubi i ri

14/02/2021

Alexandre Pato është lojtari më i ri i Orlando CIty. Lajmin e ka bërë të ditur klubi në uebfaqen e tyre, 31 vjeçari ka nënshkruar ... Read More

Pato flet për rikthimin e tij te Milani

14/01/2021

Sulmuesi brazilian, Alexandre Pato, ka zbuluar ëndrrën e tij, e cila është rikthimi në klubin e AC Milan. 31 vjeçari nuk ka arritur që të ... Read More

Pato befason me ekipin e ri, drejt kthimit në Ligën Premier

05/11/2020

Alexandre Pato drejt kthimit në Ligën Premier. Birmingham City është duke planifikuar transferimin befasues të Alexandre Patos – njoftojnë mediat italiane dhe angleze. Braziliani, i ... Read More

Shkëlqimi dhe rënia e Alexandre Pato

19/10/2020

Nga thyerja e rekordit të Pele në të papunë në moshën 31-vjeçare: Shkëlqimi dhe rënia e Alexandre Pato. Për ata që pyesin se ku po ... Read More

Faqja zyrtare e Barcës aksidentalisht zbulon transferimin e yllit të futbollit

15/05/2019

20:25 | 15 Maj 2019 20:25 | 15 Maj 2019 Faqja zyrtare e Barcelonës ka zbuluar aksidentalit se Alexandre Lacazette do të transferohet në ‘Camp ... Read More

Lacazette tregon se sa është i lumtur tek Arsenal

19/04/2019

Sulmuesi francez, Alexandre Lacazette, po kalon një sezon mjaft të mirë tek skuadra e Arsenal. Lojtari ka gëzuar një formë shumë të mirë edhe në ... Read More

Arsenali fitojë apelin për kartonin e kuq, Lacazette do të luajë kundër Rennesit

13/03/2019

Alexandre Lacazette është në dispozicion të Unai Emeryt në ndeshjen e Ligës së Evropës. Francezi ishte përjashtuar me karton të kuq në ndeshjen që Arsenali ... Read More

Arsenali konsideron shitjen e Lacazettes

21/02/2019

Klubi anglez, Arsenali thuhet se do të konsiderojë shitjen e sulmuesit francez Alexandre Lacazette këtë verë. Sulmuesi francez ka pasur paraqitje solide për Topçinjtë që ... Read More