Tag: Alessio

Nuk pritej, ja ku po mund të transferohet Romagnoli

02/01/2022

Pas Lorenzo Insigne, Toronto FC po kërkon të nënshkruajë kapitenin e Milanit, Alessio Romagnoli, i cili së shpejti bëhet agjent i lirë. Lojtarët e Serie ... Read More

Milan merr lajmin e mirë para ndeshjes me Fiorentinën

19/11/2021

Alessio Romagnoli ka lënë prapa shqetësimet. Kapiteni është rikthyer në stërvitje. Ai është stërvitur normalisht me pjesën tjetër të skuadrës para ndeshjes me Fiorentinën. Milani ... Read More

Merr fund dilema, për këtë fanellë do të luajë Romagnoli

17/11/2021

Alessio Romagnoli, është një nga futbollistët që përfundon kontratën e tij më 30 qershor 2022, me qendërmbrojtësin italian të Milanit që ka oferta nga shumë ... Read More

“Tërmet” te Milani, ja ku po transferohet Romagnoli

15/11/2021

Juventus, po bën plan të bëjë një lëvizje për mbrojtësin e Milanit, Alessio Romagnoli, zbilon Corriere dello Sport. Marrëveshja aktuale e 26-vjeçarit në San Siro ... Read More

Nëse ndodh kjo, Romangoli i thotë “PO” Juventusit

10/11/2021

E ardhmja e Alessio Romagnolit ka qenë një temë e nxehtë gjatë muajve të fundit pasi kontrata e tij me AC Milan do të skadojë ... Read More

Befason Milan, po ja zgjatë kontratën ‘dështakut’ të sezonit

10/11/2021

Romagnoli pranë rinovimit me Milanin Kapiteni Alessio Romagnoli është pranë rinovimit të kontratës me skuadrën e Milanit, kanë njoftuar të mërkurën mediat në Itali. Thuhet ... Read More

Arrihet marrëveshja: Romagnoli ka vendosur për të ardhmen e tij

24/10/2021

Mbrojtësi në prag “divorci” me Milanin, Juventus interesohet për Romagnolin. Alessio Romagnoli mesa duket nuk dëshiron të rinovojë me “djajtë e kuq” dhe për të ... Read More

Pa asnjë cent Juventusi po ia merr super-lojtarin Milanit

16/10/2021

Juventusi e do me çdo kusht lojtarin e Milanit. Alessio Romagnoli, është gati të përfundojë kontratën e tij me Milanin, dhe Juventusi është atje në ... Read More

Për këtë skuadër dëshiron të luajë Romagnoli

13/10/2021

Alessio Romagnoli, është i etur për të zgjatur qëndrimin e tij në Milano, zbulon Tuttomercato. Rossonerët janë të gatshëm t’i dorëzojnë 26-vjeçarit kushte të reja ... Read More

Romagnoli pritet të largohet nga Milani

06/10/2021

AC Milan, përballet me një negociatë të vështirë për ta bindur Alessio Romagnoli të zgjasë kontratën e tij me klubin. Gianluca Di Marzio, raportoi se ... Read More

Zbulon Raiola, ylli i Milanit po zbarkon te Juventusi

18/09/2021

Kapiteni i Milanit, Alessio Romagnoli do të largohet nga kuqezinjtë në një transferim falas në fund të sezonit, konfirmon Mino Raiola. Disa deklarata nga Raiola ... Read More

Ky është lojtari më i paguar te Milan

11/09/2021

Kapiteni i Milanit, Alessio Romagnoli është lojtari më i paguar në skuadër. Mbrojtësi italian fiton një shumë të madhe pavarësisht se nuk është lojtar i ... Read More