Tag: Alessandro

Lajm katastrofal për Milanin para takimit me Atalantan

01/10/2021

Mbrojtësi, Alessandro Florenzi i’u nënshtrua një operacioni për të zgjidhur një këputje të pjesshme të meniskut të gjurit të majtë. Stefano Pioli do të duhet ... Read More

Milan merr lajmin e keq

22/09/2021

AC Milan, ka konfirmuar se Alessandro Plizzari i është nënshtruar një operacioni dhe pritet të jetë jashtë për rreth tre muaj. Në faqen zyrtare të ... Read More

Florenzi vjen me një deklaratë të fuqishme pas prezantimit te Milani

21/08/2021

“Stema më e rëndësishme se emrat mbi fanellë, për Milanin luaj edhe në portë”. Alessandro Florenzi është i lumtur për kalimin te Milani. Kuqezinjtë arritën ... Read More

Transferi i ri i Rossonerëve niset drejt Milanit, sot do t’i kryjë testet mjekësore

20/08/2021

Mbrëmë u raportuar se ekipi i Milanit ka mbyllur marrëveshjen me Romën për huazimin e Alessandro Florenzit. Gazetari, Fabrizio Romano raporton që dy ekipet tashmë ... Read More

Arrihet marrëveshja, Florenzi transferohet në Milan

19/08/2021

Skuadra e Milanit ka mbyllur marrëveshjen me Romën për huazimin e Alessandro Florenzit. Gazetari, Fabrizio Romano raporton që dy ekipet tashmë kanë kompletuar marrëveshjen dhe ... Read More

Roma dhe Milan arrijnë marrëveshjen, Florenzi vishet kuqezi, rrugës edhe Bakayoko

19/08/2021

Alessandro Florenzi do të kthehet në Itali dhe kësaj radhe për të luajtur me Milanin.Kuqezinjtë kanë arritur marrëveshjen me Romën për të nënshkruar me mbrojtësin ... Read More

Arrihet marrëveshja, Florenzi do të transferohet te Milan

18/08/2021

Alessandro Florenzi karrierën pritet ta vazhdojë te Milani. Sipas mediave italiane, pas shumë negociatave më në fund Milani ka arritur marrëveshje me Romën për transferimin ... Read More

Milani në festë, Maldini po i sjellë dy transferime në “San Siro”

15/08/2021

Milani, thuhet se është në prag të mbylljes së marrëveshjeve me mbrojtësin e Romës, Alessandro Florenzi dhe mesfushorin e Girondins de Bordeaux, Yacine Adli. Raportet ... Read More

Zyrtare: Milan njofton largimin edhe të një lojtari

16/07/2021

Milani ka njoftuar zyrtarisht largimin e mesfushorit Primavera Alessandro Sala, i cili mbushi 20 vjeç në maj. Ai do të bashkohet me AC Renate për ... Read More

Inter po synon transferimin e ‘plakut’ të PSG-së

16/04/2021

Skuadra e Interit ka shprehur interesim për mbrojtësin e krahut të djathtë, italianin Alessandro Florenzi ka raportuar të premten “Gazzetta dello Sport”. Mësohet se Interi ... Read More

Raffaella Fico thotë se nuk u martua me djalin e Moggit për shkak të mospërputhjes së mendimeve

23/03/2019

Raffaella Fico dhe Alessandro Moggi, djali i Luciano Moggit, u rikthyen në krahët e njëri-tjetrit dhe ishin gati për të shpallur datën e martesës. Por, ... Read More

Kush i ekzekuton më mirë gjuajtjet e lira, Ronaldo apo ai? Del Piero: Cristiano nuk po stërvitet shumë së fundmi

16/03/2019

Gjatë karrierës së tij mbresëlënëse, mes tjerash, Alessandro Del Piero ka qenë edhe ekspert i gjuajtjeve të lira. Nga 290 golat e shënuar, ikona e ... Read More