Tag: Aleksis

Nënshkruhen më shumë marrëveshje për bashkëpunim bilateral mes Shkupit dhe Athinës

02/04/2019

S A 2019-04-02T13:59:52+02:00 Kryeministrat e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe të Greqisë, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras dhe ministra të dy qeverive sot në ... Read More

Nuk interpretohet himni kombëtarë gjatë pritjes së kryeministrit grek Aleksis Cipras

02/04/2019

Alsat 2019-04-02T13:05:29+02:00 Ajo që sot u vërejt gjatë pritjes së kryeministrit grek Aleksis Cipras ishte mos-intonimi i himnit kombëtarë. Nga qeveria arsyetohen me vonesën e ... Read More

Buqetë me lule nga Bekteshi për bashkëshorten e Ciprasit

02/04/2019

Alsat 2019-04-02T12:24:46+02:00 Kryeministri grek, Aleksis Cipras, në Shkup arriti bashkë me partneren e tij, Beti Baziana. Cipras dhe Baziana ateruan në aeroportin e Shkupit, në ... Read More

Regjim i veçantë qarkullimi sot për shkak të vizitës së nesërme të Ciprasit

02/04/2019

S A 2019-04-02T07:36:17+02:00 Për shkak të vizitës së nesërme të kryeministrit  grek Aleksis Cipras nesër nga ora 9:30 deri në orën 20 do të vendoset ... Read More

Qeveria vendos tabelën me emrin e ri të shtetit

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T20:14:34+02:00 Qeveria në prag të vizitës së kryeministrit grek Aleksis Cipras në vend, në godinën e Qeverisë ka vendosur pllakën me emrin e ri ... Read More

Regjim i veçantë trafiku për shkak të vizitës së Ciprasit

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T19:27:10+02:00 Për shkak të vizitës së nesërme të kryeministrit grek Aleksis Cipras nesër nga ora 9:30 deri në orën 20 do të vendoset një ... Read More

Cipras: Kravatën e Zoranit e mbaj në sirtarin e byrosë, më përkujton momentin historik

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T17:17:43+02:00 Në prag të vizitës së nesërme në Shkup, kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras për Agjencinë Informative të Maqedonisë ka shpalosur letrat për bisedimet ... Read More

Cipras të martën në Shkup

29/03/2019

S A 2019-03-29T13:00:43+01:00 Kryeministri grek, Aleksis Cipras të martën do të arrijë për vizitë oficiale në Shkup, transmeton agjencioni i lajmeve grek ANA-MPA, përcjell Alsat. ... Read More

Cipras do të vjen në Shkup së bashku me 70 biznesmen

28/03/2019

Në delegacionin e biznesit që do ta shoqërojë kryeministrin grek Aleksis Cipras gjatë vizitës në Shkup, me siguri më 2 prill, do të përfshihen mbi ... Read More

Cipras do të vizitojë Shkupin në javën e parë të prillit

22/03/2019

22 Mars 2019 / 13:39 Vizita e kryeministrit grek Aleksis Cipras në Shkup sipas gjitha gjasave planifikohet në javën e parë të prillit, ka thënë ... Read More

Zaev dhe Cipras të shtunën do të nderohen me çmim në Konferencën e sigurisë së Munihut

13/02/2019

13 Shkurt 2019 / 9:59 Gjatë Konferencës së sigurisë së Munihut, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras do ta marrin çmimin “Ewald von Kleist” për Marrëveshjen ... Read More

Cipras dhe Zaev takohen të premten në Munih

12/02/2019

12 Shkurt 2019 / 15:48 Kryeministrat Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras do të takohen të premten në Konferencën për siguri në Munih. Ngjarjen e konfirmojnë ... Read More