Tag: Aktivistë

Vasfije Krasniqi-Goodman: Zëri im do të jehoj gjithandej për të vërtetën e madhe

17/05/2019

Vasfije Krasniqi Goodman – aktiviste e Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës-QKRMT, ka bërë edhe një reagim pas publikimit të një fotografive ... Read More

Vasfije Krasniqi Goodman, fituese e çmimit Kim Bok-Dong për paqe

10/05/2019

Vasfije Krasniqi Goodman – aktiviste e Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës-QKRMT, e cila avokon për të mbijetuarit e dhunës seksuale në ... Read More

Shkatërrimi i kallamit, OJQ-të duan të jenë pjesë e inspektimit

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T17:28:09+02:00 Qytetarë dhe aktivistë për mbrojtjen e mjedisit në Strugë kërkojnë të përfshihen në procesin e inspektimeve në bregun e liqenit. Ata nuk besojnë ... Read More

Marsh protestues në Ferizaj kundër abuzimit të së miturës në Drenas

11/02/2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e abuzimit të së miturës në Drenas. ... Read More

Abuzimi i të miturës në Drenas, të hënën organizohet marsh protestues në Ferizaj

10/02/2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile nesër në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi ... Read More

Shaban Xheladini kërkon drejtësi për vrasjen e djalit të tij, Arbenit

10/02/2019

Familjarë, miq e aktivistë të Vetëvendosjes sot kanë bërë homazhe pranë varrit të Arben Xheladinit, aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje që u vra para 12 vitesh ... Read More

Limaj në Prizren, prezanton aderimet e reja të Nismës

11/01/2019

Nismës Socialdemokrate, degës në Prizren nga sot i janë bashkuar dhjetëra ish aktivistë e drejtues të Partisë Demokratike në këtë qytet. Në një konference për ... Read More

OJQ-të kundërshtojnë gazifikimin përmes Vodnos

19/08/2018

19 August 2018 / 16:11 Qindra qytetarë dhe aktivistë u mblodhën sot në majë të malit Vodno pranë Kryqit të Mijëvjeçarit dhe shprehën paqësisht revoltën ... Read More