Tag: Ajeti

Celtic-Milan, formacionet e mundshme

22/10/2020

Formacionet e mundshme: Celtic-Milan, Ajeti pritet të jetë startues. Milani është mysafir i Celticut në ndeshjen e parë të fazës grupore në Ligën e Evropës, ... Read More

Ndahet nga jeta akademik Idriz Ajeti

13/02/2019

Akademik Idriz Ajeti ka ndërruar sot jetë në Prishtinë, në moshën 102 vjeçare. Akademia e Shkenca dhe Arteve të Kosovës thekson se albanologu,  gjuhëtari e ... Read More