Tag: Abuzimit

Protesta ndaj abuzimit seksual/ Reagon Tuna: Femrat abuzohen çdo ditë, boll e trajtuam përdhunimin e pedofilinë si vese

06/06/2020

Kanë qenë të shumtë VIP-at që reaguan për protestën ndaj abuzimit seksual, që u zhvillua pas rastit së 15-vjeçares e cila u abuzua nga roja ... Read More

Oriola Marashi reagon pas protestës për abuzimin seksual: Disa persona i shesin shpirtin djallit, në fund…

05/06/2020

Modelja e njohur Oriola Marashi para se të mbahej protesta kundër abuzimit seksual u bëri thirrje të gjithë shqiptarëve që të bashkoheshin, ndërsa shtoi se ... Read More

Fansi i çon sms/ Acarohet Fjoralba Ponari: Hëngsh veten! U lumtë nënave shqiptare për bijtë

04/06/2020

Ngjarja e rëndë e abuzimit seksual të 15-vjeçares në Tiranë ka sjëllë reagime të shumta edhe nga figurat publike në vendin tonë. Edhe moderatorja Fjoralba ... Read More

R. Kelly akuzohet për abuzim seksual

23/02/2019

R. Kelly tashmë ka një aktakuzë të ngritur kundër tij për 10 raste të abuzimit seksual. Prokurorët e Illinoisit kanë akuzuar këngëtarin pas fillimit të ... Read More

E mitura nga Gjilani ishte trafikuar për prostitucion në Serbi

11/02/2019

Një rast tjetër i abuzimit me persona të mitur mund të bëjë që të harrohet rasti i Drenasit. Një vajzë 14-vjeçare nga zona e Gjilanit ... Read More

Edhe Tayna iu bashkua protestës në Drenas

08/02/2019

Sot (e premte) është mbajtur protesta në Drenas për rastin e abuzimit seksual të së miturës nga profesori dhe hetuesi policor. Qytetarë të shumtë kanë ... Read More

Ambasada franceze: Drejtësia të veprojë sa më shpejt që të jetë e mundur

08/02/2019

Ambasada franceze në Kosovë ka reaguar lidhur me rastin e abuzimit seksual të së miturës në Drenas. Ambasada përmes një njoftimi në Facebook, ka thënë ... Read More

Disa protestues gjuajnë Policinë me vezë në Drenas

08/02/2019

Është duke vazhduar protesta në Drenas për rastin e abuzimit seksual të së miturës nga profesori dhe hetuesi policor. Disa nga protestuesit kanë gjuajtur me ... Read More

Seanca e jashtëzakonshme për rastin e të miturës në Drenas, sot në ora 12:00

08/02/2019

Sot në ora 12:00 do të mbahet seancë e jashtëzakonshme për rastin e abuzimit të së miturës në Drenas. Albulena Haxhiu nga Vetëvendosje, pas mbledhjes ... Read More

Protestë në Drenas kundër abuzimit seksual

08/02/2019

Sot në Drenas do të protestohet kundër abuzimit seksual. Komuna e Drenasit ka njoftuar të gjithë qytetarët se sot duke filluar nga ora 12:00 deri ... Read More

OSBE dënon abuzimin me të miturën në Drenas

07/02/2019

Misioni i OSBE në Kosovë i bashkohet opinionit kosovar në shprehjen e dënimit ndaj abuzimit seksual të raportuar kundër një të miture në Drenas nga ... Read More

Kurti: Rasti i abuzimit, tregues i shtetit që krimin e ka kthyer në rutinë të përditshme

07/02/2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se është tronditur nga rasti i abuzimit dhe dhunimit seksual të minores në Drenas. Kurti ka theksuar ... Read More