Tag: 7

Ja sa orë duhet të flini sipas moshës

15/06/2019

“7 deri në 8 orë janë të mjaftueshme për gjumë”. Shpesh e keni dëgjuar këtë fjali, por jo gjithmonë këto orë janë të mjaftueshme.Nuk ka ... Read More

Flet bashkëshorti i mësueses së therur me thikë: Nëna që e sulmoi, ishte me probleme psikike

30/04/2019

Familjarët e Vlora Paci- Neziri, e cila u ther sot me thikë në shkollën ‘7 Marsi’ në Prishtinë, shprehen të tronditur lidhur me rastin dhe ... Read More

Pendarovski: Për herë të parë partitë shqiptare mbështesin një kandidat maqedonas

07/03/2019

7 Mars 2019 / 22:13 Kandidati për President, i ftuar në emisionin “Rruga drejt..” në Alsat, përballë panelit të gazetarëve Arben Ratkoceri dhe Zoran Ivanov, tha ... Read More

Sa i njeh Pendarovski shqiptarët?!

07/03/2019

7 Mars 2019 / 21:45 Kandidati për President, Stevo Pendarovski i pyetur çfarë mendon për njerëzit që thonë se kam miq shqiptar ai u përgjigj ... Read More

Përplasje mes pushtetit dhe opozitës për ligjin kundër diskriminimit

07/03/2019

7 Mars 2019 / 18:39 Përplasje mes pushtetit dhe opozitës mbi ligjin për pengimin dhe mbrojtjen nga diskriminimi. Opozita akuzon se me miratimin e këtij ... Read More

Zaev: ASHAM-i të vendosë vetë për riemërtimin e institucionit  

07/03/2019

7 Mars 2019 / 18:30 Anëtarët e Akademisë së Arteve dhe Shkencave Maqedonase do të vendosin vetë për riemërimin e mundshëm të këtij institucioni, pas ... Read More

Drejtoria e Doganave korrigjon tabelën në Tabanoc

07/03/2019

7 Mars 2019 / 18:16 Pas denoncimit të Televizionit Alsat për gabimet e shumta drejtshkrimore në tabelën e vendosur në pikën kufitare Tabanoc, Drejtoria e ... Read More

Presidenti grek “kërcënon” Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Turqinë

07/03/2019

7 Mars 2019 / 17:39 Nga Mali i Zi, Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos i ka dërguar një mesazh të qartë Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë ... Read More

Zaev mohon që me ndryshimet të ketë shpëtuar Ahmetin

07/03/2019

7 Mars 2019 / 15:52 Kryeministri Zoran Zaev mohon se ligji i ri mbi Prokurorinë Publike, i cili përfshin PSP-në, do të shpëtojë kreun e ... Read More

Pr/Ligji për regjistrimin e popullsisë, të martën në Qeveri

07/03/2019

7 Mars 2019 / 15:45 Pas reagimeve në opinion, grafa për përkatësinë etnike u shtua në propozim-ligjin e regjistrimit të popullsisë, megjithëse Enti Shtetëror i ... Read More

Sërish anulohet gjykimi për rastin “Talir”

07/03/2019

7 Mars 2019 / 15:32 Assesi të fillojë gjykimi për rastin e financimit joligjor të VMRO-DPMNE-së. Rasti “Talir” sot u anulua për herë të dytë. ... Read More

Bastardimi i shqipes në mbishkrimet e institucioneve

07/03/2019

Gabimet e vazhdueshme drejtshkrimore në tabelat e institucioneve kane nxjerrë në pah koordinimin e dobët mes qeverisë, grupit ndër resorësh për zbatimin e ligjit të ... Read More