Tag: 30

Notat e lojtarëve, Chievo 0-3 Roma: Dzeko, yll i ndeshjes

08/02/2019

Roma ka arritur të shënojë fitore 3-0  përballë Chievos në një ndeshje që e dominoi nga fillimi deri në fund. Lojtar i ndeshjes doli Edin ... Read More

Jusufi: ELEM-Tours nuk ka mundësi për investim në Kodrën e Diellit

30/01/2019

30 Janar 2019 / 22:20 Edhe përkundër kërkesave të sektorit civil që qendra dimërore Kodran e Diellit të menaxhohet nga një kompani private, udhëheqësi i ... Read More

Memedi: Kërkojmë që Kodra e Diellit të jetë qendër botërore për zhvillimin e sporteve dimërore

30/01/2019

30 Janar 2019 / 22:10 Sonte në emisionin “Magazina Ekonomike” në televizionin Alsat përfaqësuesi i OJQ-së “Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit”, Menan Memedi theksoi se ... Read More

Zaev-Kurc: Austria mbetet partner i fuqishëm i Maqedonië

30/01/2019

30 Janar 2019 / 21:59 Kryeministri Zoran Zaev dhe kancelari i Austrisë Sebastian Kurc u pajtuan se Republika e Maqedonisë, respektivisht së shpejti Republika Maqedonia ... Read More

ASH: Urojmë që kandidati i BDI-së për president të jetë shqiptarë

30/01/2019

30 Janar 2019 / 20:03 Aleanca për Shqiptarët (ASH) përshëndet vendimin e BDI-së që të garojnë vetë me kandidatin e tyre për zgjedhjet Presidenciale. “Urojme ... Read More

BDI me kandidat të vet për president

30/01/2019

30 Janar 2019 / 19:35 Bashkimi Demokratik për Integrim do të del me kandidat të vetin për president të shtetit, kjo u bë e ditur ... Read More

Gjykata Supreme “shpëton” Gruevskin, Ahmetin dhe Mijallkovin?

30/01/2019

30 Janar 2019 / 18:35 Gjykata Supreme konstatoi se Prokuroria Speciale Publike nuk është dashur të parashtrojë aktakuza dhe të iniciojë hetime pas skadimit të ... Read More

Kuvendi vendos, nisma e Petrovit për referendum të ri është e parregullt

30/01/2019

30 Janar 2019 / 17:30 Kuvendi vërtetoi se nisma e Todor Petrovit për grumbullimit e 150.000 nënshkrimeve për shpalljen e një referendumi të detyrueshëm për ... Read More

Incidenti në Shuto Orizarë, Prokuroria Themelore Publike ka hapur hetim ndaj 5 personave

30/01/2019

30 Janar 2019 / 16:57 Prokuroria Themelore Publike ka njoftuar se ka hapur hetim ndaj 5 personave të përfshirë në incidentin e dy ditëve më ... Read More

10 persona të prekur nga gripi i derrave, 2 nga i shpezëve

30/01/2019

30 Janar 2019 / 16:27 Dhjetë raste me grip të tipit AH1N1 i njohur si gripi i derrave dhe dy raste me gripin e tipit ... Read More

Qeveria e Maqedonisë nis përdorimin e gjuhës shqipe

30/01/2019

30 Janar 2019 / 15:50 Qeveria e Maqedonisë ka nisur procedurat për fillimin e zbatimit në praktikë të ligjit për përdorimin e gjuhëve, përkatësisht të ... Read More

Supremja: PSP-ja nuk mundë të ngrit aktakuzë pas skadimit të afatit prej 18 muajsh

30/01/2019

30 Janar 2019 / 15:46 Prokuroria Speciale Publike mund të ngrit aktakuzë ose të urdhërojë ndërprerjen e procedurës hetuese në periudhë jo më të gjatë ... Read More