Tag: 23

Në rrethinat e Velesit pasditen e sotme shpërthyen dy zjarre të reja

23/03/2019

23 Mars 2019 / 20:44 Pasditën e sotme në rrethinën e Velesit kanë shpërthyer dy zjarre të reja, njëri mbi lumin Topolka në disa kilometra ... Read More

Ambasadat fshehin fondet e pashpenzuara

23/03/2019

23 Mars 2019 / 16:13 Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov prej vitit të kaluar është informuar nga shërbimet e ministrisë, se zyrat diplomatike konsullore nuk ... Read More

Deponia jolegale ngulfat banorët e Llabunishtës

23/03/2019

23 Mars 2019 / 16:02 Më shumë se 9.000 banorë të Llabunishtës së Strugës shpesh jetojnë nën tym të dendur dhe me erë të padurueshme, ... Read More

PSP, VMRO-ja s’do të dorëzojë amendamente në negociata

23/03/2019

23 Mars 2019 / 15:21 VMRO-DPMNE-ja nuk do të dorëzojë të shkruara në format amendamentesh vërejtjet mbi propozim/ligjin për Prokurorinë Publike, ashtu siç kërkon Ministria ... Read More

Panairi i mjaltit, bletarët: Shpenzojmë shumë, fitojmë pak

23/03/2019

23 Mars 2019 / 14:49 Kultivuesit e bletëve nga i gjithë vendi janë mbledhur në sheshin e Shkupit, për të promovuar shumëllojshmëritë e mjaltit. Ky ... Read More

Zgjidhja Greqi-Maqedoni, shembull për rajonin

23/03/2019

23 Mars 2019 / 14:45 Zgjidhja e mosmarrëveshjes midis Maqedonisë dhe Greqisë mund të jetë shembull i tejkalimit të dallimeve ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës. Prandaj ... Read More

Gjendet në ujërat e lumit Vardar trupi i pajetë i personit J.M. nga Gostivari

23/03/2019

23 Mars 2019 / 14:29 Është gjetur i pa jetë trupi i personit J.M nga Gostivari i lindur në vitin 1998, që ditë më parë ... Read More

Organizohet Panair i Bletarisë në Shkup

23/03/2019

23 Mars 2019 / 12:47 Në sheshin “Maqedonia” në Shkup sot dhe nesër do të mbahet “Panair i Bletarisë së Maqedonisë”. Manifestimi mbahet për herë ... Read More

Pesë kandidatë për kryetar të Ohrit

23/03/2019

23 Mars 2019 / 11:01 Pesë kandidatë kanë parashtruar kandidaturën për zgjedhjet e parakohshme për kryetar të Komunës së Ohrit, ndërsa dy për kryetarë të ... Read More

Në garën për kryetar komune të Dibrës janë regjistruar dy kandidatë

23/03/2019

23 Mars 2019 / 9:43 Në garën për kryetar të komunës së Dibrës, në zgjedhjet e parakohshme lokale, më 21 prill do të marrin pjesë ... Read More

KSHZ: Fushata zgjedhore të mos fillohet para kohe

23/03/2019

23 Mars 2019 / 9:30 Pas konfirmimit të rregullsisë së kandidaturave të tre kandidatëve presidencialë dhe pas konfirmimit të renditjes në fletëvotim, për më pak ... Read More

Moti sot kryesisht me diell, temperatura në rritje

23/03/2019

23 Mars 2019 / 9:10 Moti sot në vend do të jetë kryesisht me diell dhe me erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit ... Read More