Tag: 20vjetorin

Haradinaj: Historia jonë e lavdishme u shkrua me gjakun e bijve tanë

25/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar 20-vjetorin e rënies së dëshmorëve të Brigadës 162 “Agim Bajrami”, pastaj 21-vjetorin e masakrës në Lybeniq dhe përvejtorin ... Read More

Largohet me forcë nga tubimi i mbijetuari i masakrës së Dubravës

22/05/2019

Në 20-vjetorin e masakrës që forcat serbe orkestruan ndaj të burgosurve në burgun e Dubravës situata eskaloi kur ish-i mbijetuari i kësaj masakre, Shefqet Kabashi ... Read More

Gjakova shënon Ditën e Dëshmorëve

17/05/2019

Gjakova sot shënon Ditën e Dëshmorëve si dhe 20-vjetorin e çlirimit të fshatit Shqiponjë. Me këtë rast, sot do të nderohen të gjithë të rënët ... Read More

Hoti: Të pagjeturit janë provë e gjenocidit serb në Kosovë

16/05/2019

Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, në Prizren sot është mbajtur akademi përkujtimore nën përkujdesjen e kryeministrit të Kosovës, nga ku është bërë ... Read More

Përkujtohet dëshmori Abaz Thaçi

16/05/2019

Në Prishtinë sot është mbajtur akademi përkujtimore në 20-vjetorin e rënies së heroit, Abaz Thaçi. Akademia u organizua nën kujdesin e kryeministrit të Kosovës, Ramush ... Read More

Limaj: S’do të ndalemi së kërkuari zbardhjen e fatit të Ukshin Hotit

16/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka kujtuar 20-vjetorin e rrëmbimit të veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti. Limaj vlerëson se Ukshin Hoti ishte dhe mbetet ... Read More

Djali i Ukshin Hotit: Kosova nuk është siç ka deshtë babai, ende mbajmë shpresë për të (Video)

15/05/2019

Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të çështjes kombëtare dhe intelektualit Ukshin Hoti-  djali i tij, Andin Hoti ka kërkuar që sa më shpejtë të ... Read More

Përkujtohen Tahir e Nebih Meha në 38 vjetorin e rënies

13/05/2019

Është mbajtur akademi përkujtimore për Tahir e Nebih Meha dhe 20-vjetorin e rënies së Malush Ahmetit dhe 31 dëshmorëve, të komunës së Skenderajt. Kryetari i ... Read More

Beqiri: Edhe pas 20 vjetësh nuk është zbardhur vrasja e Fehmi Aganit

06/05/2019

Në 20-vjetorin e vrasjes së akademik Fehmi Aganit, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe pranë varrit të tij në lagjen Arbëria në Prishtinë. Ismet Beqiri ... Read More

Limaj përkujton heroin e kombit, Agim Ramadani

11/04/2019

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 20-vjetorin e rënies së heroit të Kombit, Agim Ramadani. Limaj ka shkruar në llogarinë e tij në ... Read More

Në 20-vjetorin e vrasjes, familjarët kujtojnë ish-luftëtaren Mukadeze Lika-Muhaxheri

09/04/2019

Familjarët e ish-luftëtares Mukadeze Lika-Muhaxheri, e kanë kujtuar atë në 20-vjetorin e vrasjes. Bashkëshorti Agim Muhaxheri ka rrëfyer për Klan Kosovën, se si ajo kishte ... Read More

Haradinaj: Brigada 162 ‘Agim Bajrami’, lirisë së Kosovës ia fali 28 dëshmorë

09/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar 20-vjetorin e betejës së Kaçanikut. Ai, ka thënë se Kaçaniku me Brigadën 162 “Agim Bajrami”, ka lartësuar emrin ... Read More