Tag: 2020

Donnaruma pendohet për lagrimin nga Milani? Nuk është i lumtur në Paris

24/09/2021

Nuk është i lumtur në Paris: Donnarumma rikthehet në Serie A. Ai sapo ka fituar “Euro 2020” si protagonist dhe megjithatë, kalimi te PSG e ... Read More

Mbyllen Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, SHBA e para me medalje ari, Kosova në vendin e 42-të

08/08/2021

Përfundojnë Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”. Një sukses për situatën e vështirë në të cilën u zhvillua kjo olimpiadë. E nisur zyrtarisht më 23 korrik, Olimpiada ... Read More

Ky vend në BE është prodhuesi më i madh i akullores

05/08/2021

Cili vend në BE është prodhuesi më i madh i akullores? Gjatë vitit 2020, BE ka prodhuar mbi 2.9 milionë litra akullore, rreth 9% më ... Read More

Në këtë pozitë renditet Kosova më “Tokyo 2020”

02/08/2021

Dita e 10-të në “Tokyo 2020”, në këtë pozitë renditet Kosova. Ka përfunduar edhe dita e tetë e Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”. Pas kësaj dite ... Read More

Një rekord botëror e dy kampionë olimpikë në një disiplinë

01/08/2021

Një ditë me mjaft befasi janë përshkruar sot Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”. Në kërcime me tre hapa në konkurrencën e femrave, Yulimar Royas nga Venezuela ... Read More

Ekipi i xhudos niset për në Kosovë me dy medalje të arta të fituara në Tokio

01/08/2021

Ekipi i xhudos së Kosovës, pjesëmarrës në Lojërat Olimpike 2020 që po mbahen në Tokio është nisur për në Kosovë. Nisjen e tyre e ka ... Read More

Majlinda Kelmendi e konfirmon pensionimin nga xhudo

26/07/2021

Majlinda Kelmendi ka konfirmuar se gara në Lojërat Olimpike Tokio 2020 ishte e fundit në karrierën e saj të shquar në xhudo, duke u pensionuar ... Read More

Nora dhe Akili garojnë nesër, mësohen oraret dhe kundërshtarët e tyre

25/07/2021

Nora dhe Akili do të garojnë nësër në Lojërat Olimpik “Tokyo 2020”. Majlinda Kelmendi sot dështoi të përsëriste suksesin e Olimpiadës së kaluar duke u ... Read More

Januzaj e uron Distria Krasniqin për suksesin e madh në “Tokyo 2020”

25/07/2021

Adnan Januzaj e uron Distria Krasniqin për suksesin e madh në “Tokyo 2020” Futbollisti Adnan Januzaj e ka uruar xhudisten Distria Krasniqi për suksesin e ... Read More

Rita Ora uron ekipin e sportistëve që përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”

24/07/2021

Parakalimi i ekipit të Kosovës në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike ‘Tokio 2020’ ka tërhequr interesimin e shumë personaliteteve të njohura.Ekipi i Kosovës ishte i ... Read More

Bonucci e Chiellini tallen me anglezët

17/07/2021

Suksesi i Italisë në Euro 2020 vazhdon të bëjë jehonë dhe dy nga protagonistët kryesorë të të kaltërve. Leonardo Bonucci dhe Giorgio Chiellini “thumbojnë” kundërshtarët ... Read More

Pasi solli trofeun në Romë, lojtari italian martohet me modelen

16/07/2021

Pasi suksesit të skuadrës italiane, e cila triumfoi në “Euro 2020”, futbollistët u mirëpritën me entuziazëm në Itali.Ndërsa, disa ditë më vonë, Verratti u kurorëzua ... Read More