Tag: 2020

“Euro 2020”, këto janë ndeshjet e ditës së sotme

12/06/2021

Mbrëmë ka filluar Kampionati Evropian Euro 2020, me ndeshjen hapëse në mes të Turqisë e Italisë. Euro 2020 vazhdon sot me disa përballje interesante, ku ... Read More

Emocionet e Euro 2020, njihuni me 3 ndeshjet e ditës së sotme

12/06/2021

Mbrëmë u luajt vetëm ndeshja e parë Euro 2020, teksa startoi me sfidën Turqi-Itali, e cila u mbyll me fitoren e këtyre të fundit 3-0. ... Read More

Modelja shqiptare shikon nga afër ndeshjen Itali-Turqi, sjell pamje nga ‘Olimpico’

11/06/2021

Sonte filloi Kampionati Evropian “EURO 2020”, meqë rast edhe u zhvillua ndeshja e parë, shkruan lajmi.net. Në stadiumin “Olimpico” po zhvillohet ndeshja e parë mes ... Read More

Nis Euro 2020 / Festë madhështore në “Olimpiko” të Romës

11/06/2021

Ka nisur në stadiumin “Olimpiko” të Romës ceremonia madhështore e hapjes së Euro 2020. Në pamjet e publikuara nga UEFA, duket atmosfera spektakolare në stadium. ... Read More

Nëntë shqiptarët që do të luajnë në EURO 2020

11/06/2021

Nga Xhaka te Bardhi e Alioski – nëntë shqiptarët që do të luajnë në EURO 2020. Kosova dhe Shqipëria nuk marrin pjesë në Kampionatin Evropian, ... Read More

Nuk ka surpriza, publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes Itali-Turqi

11/06/2021

Nis sot “Euro 2020”, por edhe udhëtimi i Italisë dhe i Turqisë në këtë kompeticion. Ndeshja hapëse e orës 21:00 në stadiumin “Olimpico” të Romës ... Read More

EURO 2020: 30 fakte interesante që duhet t’i dini para fillimit të Kampionatit Evropian

11/06/2021

EURO 2020 fillon sot më 11 qershor me ndeshjen hapëse që do të zhvillohet mes Italisë dhe Turqisë. Turneu i madh evropian do të zhvillohet ... Read More

Parashikimi interesant i Lippit për lojtarët kryesorë të Italisë në Euro 2020

11/06/2021

Lippi parashikon lojtarët kryesorë të Italisë në Euro 2020. Marcello Lippi beson se mesfushori i Interit, Nicolo Barella dhe sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile do ... Read More

Formacionet e ‘çmendura’: Euro 2020 vs Copa America – kush do të fitonte?

11/06/2021

Messi, Suarez, Ronaldo, Mbappe: Euro 2020 vs Copa America – kush do të fitonte? Euro 2020 nuk është gara e vetme ndërkombëtare që fillon këtë ... Read More

E ardhmja e tij, Calhanoglu tregon çfarë ju ka thënë drejtuesve të Milanit

11/06/2021

“I kam thënë Maldinit që dua të koncentrohem në “Euro 2020” Hakan Calhanoglu ka deklaruar se do ta vendos të ardhmen pas Kampioantit Evropian. Calhanoglu ... Read More

Këngëtari shqiptar do të hapë ceremoninë e Kampionatit Europian dhe s’kemi fjalë të tregojmë sa krenarë na bëri!

10/06/2021

Më në fund gjithçka është gati për “Euro 2020”. Mediat e huaja kanë raportuar se ceremonia zyrtare do të nisë ditën e nesërme në orën ... Read More

Top formacioni me lojtarët që nuk do marrin pjesë në “Euro 2020” shkaku i lëndimeve

10/06/2021

Formacioni me top lojtarët që nuk do marrin pjesë në “Euro 2020” shkaku i lëndimeve. Nesër do nis Kampionati Evropian “Euro 2020”, ku sfida hapëse ... Read More