Tag: 1950

​Fshati i fantazmave që u braktis për shkak të gabimit të zakonshëm

13/02/2020

Në vitet 1950, Celles ishte një fshat i vogël në Luginën e Salagou në Francën Jugore, i njohur për tokën e kuqe dhe klimën e ... Read More

Cilat ishin pritshmëritë e Egzona Ademit nga “Kënga Magjike”?

06/12/2019

19:50 | 6 Dhjetor 2019 Foto: Mirage 19:50 | 6 Dhjetor 2019 Egzona Ademi në një intervistë për “Mirage”, tregoi seçfarë synonte nga pjesëmarrja në ... Read More

Formacionet zyrtare: Arsenal – Frankfurt, Xhaka kthehet në formacion

28/11/2019

19:50 | 28 Nentor 2019 19:50 | 28 Nentor 2019 Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Arsenal – Eintracht Frankfurt. Arsenal luan para tifozëve të ... Read More

Dafina dhe Tafili publikojnë të ripërpunuar këngën “Mos u largo”

10/11/2019

19:50 | 10 Nentor 2019 19:50 | 10 Nentor 2019 Çifti i njohur e kanë publikuar këngën e tyre të përbashkët. Sot me rastin e ... Read More

Formacionet zyrtare: Manchester United – Partizan

07/11/2019

19:50 | 7 Nentor 2019 19:50 | 7 Nentor 2019 Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Manchester United – Partizan. United luan para tifozëve vet, ... Read More

Dua paralajmëron rikthimin në muzikë, publikon sërish pamje nga ‘traileri’ i klipit të ri

23/10/2019

19:50 | 23 Tetor 2019 19:50 | 23 Tetor 2019 Dua Lipa do të rikthehet fuqishëm. Fshiu të gjitha postimet në rrjete sociale e më ... Read More

Drenica i merr pikë Prishtinës në ‘Fadil Vokrri’

16/10/2019

19:50 | 16 Tetor 2019 19:50 | 16 Tetor 2019 FC Prishtina dhe Drenica kanë luajtur barazim 0-0 në ndeshjen e javës së tetë të ... Read More

Albumi i Beatles më i shituri edhe pas 50 viteve

05/10/2019

19:50 | 10/05/2019 ‘Abbey Road’ më i shituri në Britani. Albumi i grupit legjendar ‘The Beatles’, ‘Abbey Road’ kryeson listat e albumeve më të shitura ... Read More

Juventusi fiton, por nuk bind

21/09/2019

19:50 | 21 Shtator 2019 19:50 | 21 Shtator 2019 Juventusi është kthyer te fitorja pas barazimit pa gola javën e kaluar ndaj Fiorentinas. ‘Bardhezinjët’ ... Read More

Para koncertit në Tiranë, Capital T nderohet me këtë çmim

16/09/2019

19:50 | 16 Shtator 2019 19:50 | 16 Shtator 2019 Capital T ka marrë një çmim të rëndësishëm sot. Capital T këtë javë do mbajë ... Read More

Masar Krasniqi, shqiptari që ndërtoi xhami në Zelandë të Re (Video)

16/03/2019

Në vitin 1950, në moshën 19 vjeçare Masar Krasniqi, emigroi nga Kosova drejt Zelandës së Re, me të vetmin qëllim që në çdo kohë t’i ... Read More