Tag: 17

Shënohet 74 vjetori i kryqit të kuq dhe dita e dhurimit të gjakut

17/03/2019

17 Mars 2019 / 16:11 Maqedonia nuk ballafaqohet me mungesë të rezervave të gjakut, në të gjitha institucionet shëndetësore ka gjak të mjaftueshëm, madje edhe ... Read More

Shilegov: Problemi me Drisllën, pas presidencialeve

17/03/2019

17 Mars 2019 / 16:00 Kryetari i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, në një intervistë për Alsat edhe një herë tha se problemi me Drisllën ... Read More

Tevdovski: Ka hapësirë për rritjen e pagës minimale

17/03/2019

17 Mars 2019 / 15:42 Ministri i Financave, Tragan Devdovski paralajmëron rritje të reja të rrogës minimale. Në një intervistë dhënë për radion Evropa e ... Read More

Tetovë, për dy muaj regjistrohen 144 zjarre

17/03/2019

17 Mars 2019 / 15:25 Përmirësimi i motit, sjell problemet e para për zjarrfikësit e Tetovës. Shtohet numri i zjarreve në natyrë. 144 zjarre në ... Read More

Ligjet reformuese, nesër mblidhen grupet e punës

17/03/2019

17 Mars 2019 / 15:16 Grupet e punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së akoma nuk kanë nisur takimet për tejkalimin e dallimeve në pakon e ligjeve ... Read More

Është identifikuar personi i cili me sharrë u fut brenda hapësirave të televizionit të Serbisë

17/03/2019

17 Mars 2019 / 13:56 Presidenti Aleksadanr Viqiç në pres konferencën e sotme ka deklaruar se policia ka arritur të identifikojë personin i cili natën ... Read More

 Mbi 50 shoferë në Shkup e kanë tejkaluar shpejtësinë e lejuar

17/03/2019

17 Mars 2019 / 12:43 Gjithsej 56 shoferë e kanë tejkaluar shpejtësinë e lëvizjes me automjet motorik gjatë ditës së djeshme në Shkup, ndërsa me ... Read More

Dedaj: Ky vit duhet të përmbyll dialogun me Serbinë

17/02/2019

17 Shkurt 2019 / 16:01 Intervistë me ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Gjergj Dedaj z.Dedaj Kosova po shënon 11 vjet që nga shpallja e pavarësisë. ... Read More

Aksidenti në Llaskarcë, këto janë informatat e fundi

17/02/2019

17 Shkurt 2019 / 13:11 Aksidenti në Llaskarcë, tre pacientë ende në gjendje kritike Siç njoftojnë nga ministria e Shëndetësisë, për momentin, në spitalin “8 ... Read More

Maqedonia e Veriut dhe Gjeorgjia vendosin marrëdhënie diplomatike

17/02/2019

17 Shkurt 2019 / 9:50 Ministrat e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut dhe Gjeorgjisë, respektivisht Nikola Dimitrov dhe David Zakaliani nënshkruan sot në Mynih, ku ... Read More

“Rruga drejt”, Saveski: Ligji i gjuhëve, mund të kërkohej “impiçmenti” për Ivanovin

17/01/2019

17 Janar 2019 / 23:14 Zdravo Saveski nga partia “E Majta”, i ftuar në emisionin “Rruga drejt” tha se Ligji për përdorimin e gjuhëve është një ... Read More

“Rruga drejt”, Kadriu: Xhaferi ka pasur mundësi ta miratonte më herët Ligjin e gjuhëve

17/01/2019

17 Janar 2019 / 22:55 Profesor Zeqir Kadriu, i ftuar në emisionin “Rruga drejt”, vlerësoi se ligji i gjuhëve mund të miratohej edhe më herët ... Read More